Top Ad unit 728 × 90

 

Bottas rozważa wiele opcji przed sezonem 2016

Valtteri Bottas nie zaprzeczył plotkom dotyczącym jego transferu do zespołu Ferrari.

Fin prawdopodobnie zainteresowany jest stanowiskiem, które może po sobie zostawić Raikkonen z końcem obecnego sezonu. Na ten moment Kimi ma opcję przedłużenia kontraktu na przyszły sezon, ale nie wiadomo, czy Ferrari z niej skorzysta.

Zapytany o to w Jerez Raikkonen odpowiedział, - Jeśli będę miał dobry wyniki w przyszłym sezonie, to dlaczego nie miałbym jeździć dla Ferrari w 2016?

Williams wie, że Bottas jest utalentowany i nie będą chcieli go tak łatwo puścić. Prawdopodobnie wszystko będzie zależeć od wyników. Jeśli jego aktualny zespół pozwoli mu walczyć o wygrane i możliwe, że tytuł mistrza świata, a Ferrari zostanie z tyłu to wtedy nie będzie powodu do zmiany składu.

Oczywiście jeśli Mercedes nie podpisze kontraktu z Hamiltonem to Bottas również jest potencjalnym kandydatem na to stanowisko. Wcześniej dużo mówiło się o Fernando Alonso, ale ten już może być za stary, a zespół z Brackley będzie chciał zatrudnić zawodnika młodszego z dużym potencjałem.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.