Top Ad unit 728 × 90

 

Alonso, Formuła 1 i podatki

W ostatnich dniach w sieci pojawiły się doniesienia dotyczące przekrętów podatkowych Fernando Alonso. Dokładnie chodziło o wyciek danych 100 tysięcy klientów bank HSBC z Szwajcarii. Bank ten miał pomagać swoim klientom w unikaniu płacenia podatków. Na liście klientów pojawili się Fernando Alonso, Flavio Briatore i Heikki Kovalainen.

Wszystkie media wczoraj donosiły jakimi oszustami podatkowymi są wyżej wymienione osoby. W teorii chodziło o to, że zamiast pokazywać swoje realne dochody i płacić podatki, wyżej wymienione osoby miały ukrywać pieniądze na kontach w Szwajcarii. Fernando Alonso miał tam trzymać 42 miliony dolarów, Briatore 73 miliony dolarów, a Kovalainen 132 tysiące dolarów.

Oczywiście nie oznacza to, że powyższe osoby faktycznie coś ukrywały. Fernando Alonso mieszkał w Szwajcarii w latach 2006-2010, a konto w HSBC miał od 2002 roku, podaną kwotę miał na koncie w latach 2006-2007, czyli wtedy kiedy już tam mieszkał. Hiszpan już zapowiedział, że będzie wytaczał procesy o zniesławienie mediom, które twierdzą, że jest oszustem.

Kovalainen do tej pory nie skomentował doniesień, a Briatore twierdzi, że miał kilka firm operujących w Szwajcarii i to były prawdopodobnie ich pieniądze. Flavio twierdzi, że wszystko było zgodne z prawem i nigdy żaden urząd podatkowy nie siedział mu na karku.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.