Top Ad unit 728 × 90

 

Wirtualny samochód bezpieczeństwa już w nowych regulaminach

FIA opublikowała dziś nowe regulaminy na nadchodzący sezon. Znajdziecie w nich między innymi procedury związane z wirtualnym samochodem bezpieczeństwa (VSC). Rozwiązanie to zostało opracowane po zeszłorocznym wypadku Julesa Bianchi w Japonii.

Testy wirtualnego samochodu bezpieczeństwa odbywały się w trakcie przygotowań do trzech ostatnich Grand Prix sezonu 2014 i zostały pomyślnie zakończone. Teraz za zgodą wszystkich zespołów zostały oficjalnie zapisane w przepisach.

VSC pojawi się na torze gdy w którymś sektorze potrzebne będą podwójne żółte flagi, ale okoliczności nie będą wymagały wyjazdu samochodu bezpieczeństwa. Na torze na panelach świetlnych pojawią się napisy VSC. Kierowcy nie będą mogli wjechać do alei serwisowej, chyba że na zmianę opon i nawet wtedy muszą pozostać powyżej ustalonego limitu czasu w każdym sektorze.

Kierowcy nie przestrzegający limitów zostaną oczywiście ukarani. W momencie gdy sędziowie uznają, że tor jest już bezpieczny okres VSC zostanie zakończony po 10 do 15 sekundach, a na panelach pojawi się na 30 sekund zielone światło.

Z regulaminów zniknęły zapisy dotyczące podwójnych punktów i stojącego startu po okresie neutralizacji.

Poniżej znajdziecie linki do oficjalnych regulaminów na nadchodzący sezon

Brak komentarzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.