Top Ad unit 728 × 90

 

Volkswagen w F1 tym razem jako Lamborghini

W Formule 1 brakuje prawdziwych producentów samochodów już od dobrych kilku lat. Po wycofaniu się Toyoty, BMW, Coswortha i Hondy (która w tym roku wraca jako dostawca silników) została wielka dziura, którą chętnie byśmy załatali.

Dlatego też co chwilę pojawiają się plotki dotyczące wejście w jakiejś formie Volkswagena do Formuły 1, tym razem mieliby tego dokonać nie pod marką Audi, jak wcześniej sugerowano, a Lamborghini.

Między innymi w zeszłym roku firma ta zatrudniła Stefano Domenicalego i Jorga Zandera, wielu wierzy, że to oni mają nadzorować ich projekt wejścia w świat F1.

Mercedes to obecnie jeden z większych konkurentów Volkswagena w Niemczech, a ich marketingowe zyski wynikające z ostatnich sukcesów w Formule 1 przebiły sukcesy tych drugich w WRC.

Włoskie media sugerują, że Volkswagen mógłby kupić Toro Rosso. Dietrich Mateschitz już kilka razy mówił, że mógłby sprzedać ten zespół, o ile znalazłby się na niego poważny kupiec.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.