Sauber też w nowych barwach?


Jak donosi gazeta Universo, stajnia z Hinwil może porzucić swoje szare malowanie z ostatnich sezonów. Po prezentacji zespołu Force India widać było, że Sauber będzie musiał szukać nowych sponsorów. Prawie wszyscy, którzy wcześniej wspierali Gutierreza zostali podebrani.

Po zatrudnieniu w roli kierowcy wyścigowego Felipe Nasra, do Saubera przybyło Banco do Brasil i niewykluczone, iż C34 może wyglądać identycznie jak samochód GP2 Brazylijczyka z ubiegłego sezonu.

Z dalszej części raportu dowiadujemy się, że rozwój nowej konstrukcji mógł zostać w pewnym momencie zatrzymany. Szwajcarska ekipa ze względu na problemy finansowe musiała zawiesić prace nad C34 i istnieje ryzyko, że nowy bolid może nie pojawić się podczas pierwszych testów w Jerez. Poza tym światło dzienne ujrzały doniesienia, jakoby Sauber miał odebrać nowe jednostki napędowe od Ferrari dopiero w sobotę.

Rzecznik stajni z Hinwil – która nie potwierdziła daty prezentacji C34 – zapytany o obecność na torze Jerez z nową konstrukcją, odpowiedział, że „obecnie trwają prace mające na celu przygotować samochód do pierwszego testu w Jerez”.
[post_ad]