Top Ad unit 728 × 90

 

Pirelli chce szerszych opon w F1

Dostawca opon Pirelli chce powrotu szerszych opon w ciągu kilku następnych lat. Dzięki temu tzw "faktor wow" ma powrócić do Formuły 1. FIA już wcześniej zapowiedziała, że chce poprawić odbiór F1 na świecie.

Dzięki szerszym oponom zawodnicy mieli by do dyspozycji więcej przyczepności w zakręcie i mogliby mocniej cisnąć. Paul Hembery z Pirelli powiedział, że to jest jedna z tych rzeczy na które są otwarci i uważają, że ten sport tego potrzebuje.

Zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcia z lat 70 by zakochać się w takim wyglądzie. Niestety najwcześniej takie opony zobaczymy w sezonie 2017. Kontrakt Pirelli kończy się w roku 2016, więc będzie to dobry moment na negocjacje.

Obecne bolidy mają opony o szerokości 245mm z przodu i 325mm z tyłu. Hembery uważa, że tylne powinny mieć minimum 400mm, ponieważ wtedy nawet brzmią lepiej. Oczywiście liczy też na mocniejsze 1000 konne silniki o których się tyle ostatnio mówi.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.