Top Ad unit 728 × 90

 

Nowi konstruktorzy bolidów F1 na sezon 2016

Zgodnie z doniesieniami Racecar-Engineering dwóch nowych konstruktorów rozwija bolidy Formuły 1 zgodne z przepisami na sezon 2016. Co ciekawe, żaden z nich nawet nie ma zamiaru startować w mistrzostwach świata. Inżynierowi tych dwóch firm chcą zbudować konstrukcje w pełni zgodne z przepisami na sezon 2016 i tanio oferować je młodym zawodnikom, którzy potrzebują przejechać 300 kilometrów w celu uzyskania superlicencji.

W wymaganiach dotyczących superlicencji na sezon 2016 jest zapis, że bolid F1 musi być przynajmniej z sezonu 2011. Obecnie oznacza to, że zawodnicy muszą płacić zespołom ogromne sumy za skorzystanie z bolidów z przestarzałymi już silnikami V8. Oczywiście młodzi zawodnicy będą mogli korzystać też teoretycznie z bolidów z sezonów 2014 i 2015, ale koszt nowych jednostek napędowych 1.6 turbo jest niesamowicie duży.

Na dodatek wszystkie restrykcje związane z ograniczeniem ilości dni testowych oznaczają, że młodzi praktycznie nie mają szans na prawdziwe testy w Formule 1. O ile do tej pory wystarczyło mieć dużo kasy w portfelu, to już w przyszłym roku potrzebne będą jeszcze wymagane punkty do zdobycia superlicencji, a Ci najlepsi nie zawsze mają odpowiednie fundusze na starty w F1.

Nowi konstruktorzy chcą zbudować swoje bolidy F1 po kosztach. Oni nie muszą rozwijać aerodynamiki z użyciem tunelów aerodynamicznych, nie muszą korzystać z najnowszych technologii tak jak obecne zespoły. Oni muszą po prostu zbudować bolid, który spełnia regulamin F1 i moim zdaniem nie jest to głupi pomysł. W regulaminie nie ma punktu, który mówiłby, że bolid musiał brać udział w mistrzostwach, więc żadne zasady nie byłyby złamane, a zawodnicy z mniejszymi budżetami łatwiej mogliby otrzymać superlicencję.

Konstrukcje te mają być przygotowane na koniec sezonu 2015 lub początek sezonu 2016
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.