Top Ad unit 728 × 90

 

Mercedes zaprzecza korzystanie z starej jednostki napędowej

Mercedes podobno zaprzeczył doniesieniom, które mówiły, że pierwsze cztery wyścigi sezonu 2015 rozpocznie z zeszłoroczną jednostką napędową.

FIA w ostatnich dniach pozwoliła na rozwój jednostek napędowych w ramach 32 tokenów w nadchodzącym sezonie, producenci zastanawiają się jak najlepiej je wykorzystać.

Włoska strona Omnicorse donosi, że zespół z Brackley już na testach w Jerez będzie korzystać z nowego silnika. W nowej jednostce mają pojawić się między innymi ulepszone wtryski firmy Bosch, które pozwolą zwiększyć ciśnienie wtrysku benzyny do maksymalnego poziomu dozwolonego przez regulamin, czyli 500 bar. Zeszłoroczna jednostka ograniczona była przez zespół tylko do 250 bar.

Oczywiście przy tak zawiłych zmianach regulaminowych nie wiadomo komu tu wierzyć. FIA nie potrafiła przygotować regulaminu ściśle określającego przepisy i teraz wszyscy kombinują ;-)
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.