Top Ad unit 728 × 90

 

Honda niezadowolona z rozwoju sytuacji

McLaren oraz Honda teraz już otwarcie krytykują ostatnie ustalenia FIA dotyczące rozwoju silników w trakcie sezonu. Dojdzie w tym roku do sytuacji w której nowy dostawca będzie pokrzywdzony, jego jednostka napędowa nie będzie mogła być poprawiana w trakcie sezonu, a Ferrari, Renault i Mercedes będą w uprzywilejowanej sytuacji.

FIA uważa, że sprawiedliwe i słuszne jest, by koncern dotyczyły takie same restrykcje jak jego obecnych rywali w ubiegłym roku. Co zrozumiałe japoński producent kwestionuje argumentację płynącą ze strony Federacji. Dlatego też w czwartek dojdzie do spotkania producentów jednostek napędowych i możliwe, że dojdzie do jakiegoś kompromisu.

Według regulaminów Honda musi przedstawić swój ostateczny projekt tegorocznej jednostki napędowej do 28 lutego, podczas gdy jej rywale Renault, Ferrari oraz Mercedes mogą – jeśli uznają to za zasadne – wprowadzać poprawki do swych silników w trakcie trwania sezonu.

Miejmy nadzieję, że w tym roku różnice między poszczególnymi silnikami będą mniejsze, a o wynikach nie będzie decydowała dyskryminacja jednego z dostawców. Chyba nikt nie chce sytuacji w której Honda, czy Mercedes wycofają się z F1.
[post_ad]

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.