Top Ad unit 728 × 90

 

Giancarlo Minardi: McLaren bardzo innowacyjny

Giancarlo Minardi już od wielu lat nie prowadzi zespołu Formuły 1, ale nadal utrzymuje kontakty z paddockiem. Na swoim blogu właśnie napisał, że tegoroczna konstrukcja McLarena jest bardzo innowacyjna i futurystyczna. Mówi się, że samochód będzie miał całkowicie nowe podwozie, innowacyjne we wszystkich obszarach, a przynajmniej takie są pogłoski.

Zespół poprawił już z Hondą problemy z testów z końca sezonu. Wtedy ich najsłabsze ogniwo to był system odzyskiwania energii. W nową konstrukcję MP4-30 mocno zaangażowany był Peter Prodromou, czyli prawa ręka Adriana Neweya przez wiele sezonów w Red Bullu. Widać, że zespół mocno prze do przodu.

Zdaniem Giancarlo faworytem w tym roku nadal będzie Mercedes, ale Honda dzięki ostatnim zmianom w przepisach będzie mogła poprawiać swoją jednostkę i to na pewno poprawiło ich sytuację. Inni dostawcy jednostek napędowych mają już cały sezon za sobą, a Japończycy dopiero będą się uczyć.

Bolid zostanie zaprezentowany 29 stycznia, a już 1 lutego pojawi się na torze Jerez.

McLaren przed momentem ogłosił też podpisanie umowy sponsorskiej z telewizją CNN
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.