Top Ad unit 728 × 90

 

Formuła 1 o krok bliżej do powrotu 1000 konnych silników

Po spotkaniu jakie odbyło się w tym tygodniu w Genewie Formuła 1 jest o krok bliżej do powrotu 1000 konnych silników. Grupa strategiczna chce sprawić by bolidy były dla zawodników bardziej wymagające.

Jednostki napędowe w Formule 1 już wiele lat temu miały ponad 1000 koni mechanicznych, wtedy też fani uważali je za spektakularne. Dlatego też prowadzone są rozmowy, a w przyszłości wprowadzone zostaną zmiany w regulaminie które sprawią, że obecne jednostki nie będą musiały zostać porzucone, a poprawione.

Możliwe, że nowe przepisy wejdą w życie dopiero w sezonie 2017. Ma zostać zwiększony limit przepływu paliwa, limit obrotów jak i zwiększona ilość paliwa w baku z obecnych 100kg. Te zmiany są łatwe do prowadzenia i nie wiązałyby się z dużymi kosztami. Poprawiony zostałby też dźwięk tych jednostek napędowych.

Dodatkowo w 2016 roku mają zostać wprowadzone większe koła, zmniejszony docisk aerodynamiczny, a wygląd bolidów ma być bardziej agresywny.

Prowadzone są też rozmowy dotyczące standaryzacji systemów odzyskiwania energii, dzięki czemu obniżone zostałyby koszta.

Ja jestem za wprowadzeniem tych zmian i na pewno nie czekałbym tak długo, chociaż wiem, że zbyt częste zmiany w F1 nigdy nie wychodziły na dobre.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.