Top Ad unit 728 × 90

 

Bolidy w sezonie 2015 będą szybsze o jedną, dwie sekundy

Pirelli spodziewa się "dramatycznego" wzrostu tempa w przyszłym roku. Ma też nadzieję, że dzięki temu zobaczymy większe zróżnicowanie w wybieraniu strategii zjazdów do boksów w przyszłym sezonie.

Od kiedy Pirelli dołączyło do Formuły 1 w 2011 roku ich głównym zadaniem było takie przygotowanie opon, by zawodnicy musieli 2-3 razy zjeżdżać do alei serwisowej w trakcie wyścigu. Niestety w zeszłym sezonie musieli wybrać dosyć konserwatywne podejście. Spowodowane to było większym momentem obrotowym nowych jednostek napędowych i obawą, że tylne opony będą zużywać się zbyt szybko.

Dyrektor sportowy Pirelli Paul Hembery twierdzi, że w sezonie 2015 nie mamy spodziewać się wielkich zmian w doborze opon na poszczególne wyścigi, ale pomimo tego powinny być one ciekawsze. W porównaniu do początku sezonu 2014 moc jednostek napędowych wzrośnie, a docisk jest coraz większy z wyścigu na wyścig. Najlepsze zespoły cały czas przygotowują poprawki, które pomagają wrócić im do poziomu docisku z poprzednich lat.

Zdaniem Pirelli czasy okrążeń w tym roku spadną, o jedną, a nawet dwie sekundy na okrążeniu, a to jest duża zmiana. Mam nadzieję, że tak też się stanie i czeka nas ciekawy sezon, w którym komentatorzy za dużo o samych oponach nie będą musieli mówić.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.