Sauber C34 już po testach zderzeniowych


Zespół Sauber ma za sobą najgorszy sezon w historii startów w Formule 1. Zeszłoroczny bolid był po prostu niekonkurencyjny. Dlatego też zespół wcześniej już rozpoczął pracę nad przyszłoroczną konstrukcją. Efektem tego jest zaliczenie testów zderzeniowych już w grudniu.Esteban Gutierrez po przejściu do Ferrari w roli trzeciego kierowcy przyznał, że kryzys Saubera w sezonie 2014 był zaskoczeniem dla wszystkich.

„Pewne rzeczy były jeszcze trudniejsze niż można się było tego spodziewać. Frustracja nie dosięgnęła tylko kierowców, ale również cały zespół. Myślę, że udało mi się dokonać sporego postępu względem debiutanckiego sezonu. Pokazałem progres, ale także siłę w przezwyciężaniu wszystkich trudności jakie napotkaliśmy w tym roku. Oczywiście to nie była idealna sytuacja, aczkolwiek zdobyte doświadczenie okaże się pomocne w przyszłości. W pewnym sensie doceniam to, ponieważ stałem się mocniejszy i lepiej przygotowany”.

23-latek ujawnił również, że był rozczarowany decyzją Saubera o nieprzedłużaniu z nim umowy, ze względu na fakt, iż był związany ze stajnią z Hinwil od 2010 roku. „To trochę rozczarowujące, jednakże w tym samym czasie musisz to zaakceptować i wykonać krok do przodu. Jestem bardzo wdzięczny każdemu inżynierowi oraz mechanikowi za wspólną pracę przez te lata. W tej chwili sytuacja Saubera jest trudna na każdej płaszczyźnie. Musieli nieco zmienić kryteria przy wybieraniu kierowców. Niektóre osoby w ekipie wiedzą, jaki wysiłek włożyłem w tych trudnych momentach. Mimo to są też tacy, którzy w ogóle na to nie zwrócili uwagi”.