Top Ad unit 728 × 90

 

Ecclestone przeciwko transmisji wyścigów w internecie

Bernie Ecclestone po raz kolejny wykluczył możliwość transmisji wyścigów Grand Prix w internecie. Oczywiście, chodzi mu tylko o promowanie telewizji. Chce on utrzymać starodawnego widza, który czeka z programem telewizyjnym na rozpoczęcie transmisji przed zwykłym odbiornikiem.

Nie rozumie, że coraz więcej osób ma coraz mniej czasu i są momenty gdy transmisja na komórce, czy tablecie wystarcza. Już nie mówię o tym jak można nadrabiać zaległości w pracy.

84-letni Ecclestone na pytanie, czy w internecie będzie można oglądać oficjalne materiały wideo i transmisje z wyścigów, odpowiedział krótko: "nie". Pytania te pewnie pojawiły się po tym jak pierwszy filmik oficjalnego kanału F1 który przez przypadek trafił na YouTube.

Umieszczanie wideo z wyścigów na YouTube mogłoby naruszać interes stacji telewizyjnych, które posiadają prawa do pokazywania wyścigów - mówi Christian Sylt, dziennikarz, który zajmuje się kwestiami biznesowymi w F1.

Pace, menedżerka działu cyfrowego mediów F1, powiedziała, że w internecie będą mogły być umieszczane wideo "zza kulis", m.in. wywiady.

- Chodzi o promowanie telewizji, bo chcemy utrzymać widzów, którzy oglądając transmisję, mogą doświadczyć tego, co kibice na trybunach - tłumaczy Pace.

Dziennikarz, przeprowadzający wywiad, będzie mógł później umieścić nagranie na YouTube. W ten sposób nikomu nie zaszkodzi, ale to dobre rozwiązanie z innego powodu, bo film trafia do internetu natychmiast. Tylko, czym to się różni od tego co mamy teraz?

Szef Formuły 1 zapowiedział przy tym rozwój mediów społecznościowych. Według Forbesa plan zakłada zatrudnienie nowych pracowników, którzy ulepszą stronę internetową i dostępne aplikacje. Miejmy nadzieję, że te zmiany pójdą w dobrym kierunku, a nie powstaną kolejne płatne strony i aplikacje do których mało kto będzie miał dostęp.

Kto wymieni kierowców na zdjęciu, rok i Grand Prix?
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.