Top Ad unit 728 × 90

 

10 momentów wartych zapamiętania z sezonu 2014 8/10

Po Grand Prix Belgii zagotowało się w Mercedesie. Po kolizji Rosberga z Hamiltonem zespół do czasu wyjaśnienia sytuacji zakazał kierowcom rozmawiać z mechanikami i inżynierami. Szefostwo najpierw przeprowadziło burzę mózgów, a potem starało się łagodzić sytuację. Na szczęście do końca sezonu już nic podobnego nie miało miejsca.

O ile Hamilton nie do końca mógł być pewien, czy Rosberg w Monaco specjalnie popełnił błąd w kwalifikacjach o tyle w Belgii wszystko było jasne. Nico po wyścigu przyznał się, że specjalnie nie zjechał z drogi Lewisowi. Chciał mu dać nauczkę i pokazać, że ma cohones, Oczywiście chwilę później został przez Toto Wolffa i Nikiego Laudę wykastrowany.

Oczywiście Nico ponosi winę za zaistniałą sytuację. Wyścigu nie wygrywa się po 2 okrążeniach, ale warto tu przytoczyć cytat: "By being a racing driver means you are racing with other people. And if you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver because we are competing, we are competing to win."

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.