Top Ad unit 728 × 90

 

10 momentów wartych zapamiętania z sezonu 2014 7/10

Dawno już kwestie bezpieczeństwa w Formule 1 nie były tak mocno poruszane jak po wypadku Julesa Bianchiego w Grand Prix Japonii. Kierowca Marussi w trudnych warunkach pogodowych i przy podwójnych żółtych flagach niedostatecznie zwolnił i uderzył w dźwig który ściągał z toru bolid Adriana Sutila.

Śledztwo FIA wykazało, że wszystkie decyzje podejmowane przez sędziów na torze były zgodne z przepisami. Winny jest kierowca, ale to nie znaczy, że przepisy nie mogą być poprawione.

Wcześniej w trakcie sezonu na torze Silverstone wypadkowi uległ Kimi Raikkonen. Fin uderzył po swoim błędzie w bandę i wyścig na prawie godzinę został przerwany. W tym czasie bariera była naprawiana. Niki Lauda stwierdził, że małe są szanse by jakiś kierowca uderzył w tym samym miejscu i wyścig nie powinien być przerwany. Jak pokazała sytuacja z Japonii lepiej dmuchać na zimne.#Forza Jules i oby więcej takich wypadków w Formule 1 nie było...
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.