Top Ad unit 728 × 90

 

10 momentów wartych zapamiętania z sezonu 2014 5/10

Po pierwszym wyścigu tegorocznego sezonu w Australii, w klasyfikacji kierowców prowadził Nico Rosberg. Lewis Hamilton był całe 25 punktów za swoim kolegą z zespołu.  Brytyjczyk szybko odrabiał straty.  Wygrywał kolejne wyścigi, a po GP Hiszpanii wyszedł na prowadzenie w mistrzostwach. 

Nico szybko musiał coś wymyślić. Powoli tracił grunt pod nogami, a Lewis zyskiwał pewności siebie, a wtedy trudno jest go pokonać.

Kolejnym wyścigiem w kalendarzu było GP Monaco. Tor na którym naprawdę trudno wyprzedzać i żeby zapewnić sobie zwycięstwo trzeba wygrać sobotnią bitwę o pole position. Lewis po zakończeniu sezonu powiedział,  że tego dnia Nico ich rywalizację przeniósł na wyższy poziom.

Dodam, że w corocznym podsumowaniu sezonu na DVD i Blueray można usłyszeć reakcję Lewisa po samym zdarzeniu. Najpierw zespół powiedział do niego:“yellow, yellow turn five”. Hamilton odpowiedział: “ah, that was very good of him”, jak zobaczył bolid Rosberga w Mirabeau dodał “Very good,”

Niemiec jako pierwszy uzyskał najlepszy czas w Q3, a potem "popełnił błąd" na dohamowaniu, którego nie powstydziłby się żaden siedmiokrotny mistrz świata.

Oczywiście wielu do teraz się spiera o to,  czy było to zamierzone działanie, ale moim zdaniem był to idealny moment na powrót Nico do walki o tytuł. Najpierw ta sytuacja,  a później w kolejnych wyścigach kilka innych problemów Lewisa sprawiły, że Hamilton zaczął się gubić, a cały sezon mógł się skończyć zupełnie inaczej niż miało to miejsce

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.