Top Ad unit 728 × 90

 

10 momentów wartych zapamiętania z sezonu 2014 4/10

W sezonie 2013 wszyscy narzekali, że był to kolejny rok dominacji Red Bulla i Sebastiana Vettela. Niemiec wygrywał w drugiej połowie roku wszystkie wyścigi pod rząd. Nowa era silników 1.6 turbo i w tym kilka innych zmian w przepisach miała oznaczać koniec tej dominacji,

Sebastian Vettel już żadnego wyścigu nie wygrał, ale pałeczkę przejął zespół Mercedesa. Ich dominacja była jeszcze większa niż ta Red Bulla w latach poprzednich, na szczęście Nico Rosberg z Lewisem Hamiltonem walczył do ostatniego Grand Prix i dzięki temu sezon był dużo ciekawszy.

Dodatkowo znaleźli się zawodnicy, którzy pomimo słabszych bolidów podejmowali próbę walki z pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

Chyba każdy z nas złapał się w tym sezonie na tym, że w pewnym momencie kibicował Felipie Massie, czy Danielowi Ricciardo w walce z Mercedesami. Ten pierwszy jako jedyny w tym roku poza Hamiltonem i Rosbegiem wygrał kwalifikacje, a ten drugi aż trzykrotnie odnosił zwycięstwa. (Już nie wspomnę, o tym jak łatwo Daniel pokonywał w tym roku czterokrotnego mistrza świata, który jeździł takim samym bolidem...)

Miejmy nadzieję, że w sezonie 2015 ta przewaga Mercedesów ulegnie zmniejszeniu i tym samym jeszcze więcej kierowców włączy się do walki o zwycięstwa.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.