Top Ad unit 728 × 90

 

10 momentów wartych zapamiętania z sezonu 2014 3/10

Grand Prix Bahrajnu nigdy nie należało do tych wartych zapamiętania. W 2010 roku wyścig na torze Sakhir był nawet najnudniejszym wyścigiem sezonu. Na potwierdzenie możecie zobaczyć wykres z Google Trends dla hasła boring f1. Na szczęście nie można tak powiedzieć o spektakularnej walce Nico Rosberga z Lewisem Hamiltonem, którą mogliśmy w tym roku podziwiać w Bahrajnie. To był 900 wyścig Grand Prix w historii Formuły 1 i był niesamowity.

Już w trakcie zimowych testów przed sezonem wiadomo było, że kierowcy Mercedesa uzyskują najlepsze czasy i prawdopodobnie walka o tytuł mistrzowski rozegra się między nimi. Jedyne na co musieliśmy czekać to na ich bezpośrednią walkę na torze.

W Australii Lewis miał awarię silnika, w Malezji dominował od startu do mety. Musieliśmy poczekać na wyścig w Bahrajnie by zobaczyć jak Hamilton walczy z Rosbergiem o pozycję. Zespół jeszcze przed sezonem zadecydował, że zawsze zawodnik jadący z przodu będzie miał pierwszeństwo w alei serwisowej. Dlatego też Lewis koniecznie musiał wyprzedzić startującego z pole position Nico, a potem utrzymać prowadzenie.

Zawodnicy w trakcie wyścigu wiele razy walczyli koło w koło. Przypominało to wyścigi gokartów, gdzie zawodnicy obierają kompletnie inne linie jazdy i zmieniają się pozycjami przy każdym zakręcie.



Wyścig był niesamowicie emocjonujący, trzymający w napięciu od startu do mety. Świat Formuły 1 po trzecim wyścigu sezonu zrozumiał, że ta nowa era, może jednak nie jest taka zła.

Szkoda tylko, że Rosberg wiele razy w trakcie tego roku pozbawił nas szansy na oglądanie takich obrazków jak powyżej. W Kanadzie gdy Lewis się zbliżył to ściął ostatnią szykanę, a potem Hamilton odpadł z wyścigu. W Belgii Nico uderzył w swojego kolegę z zespołu już na początku wyścigu. We Włoszech Rosberg dwa razy popełnił błąd na dohamowaniu i praktycznie przepuścił Lewisa bez walki.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie powtórka z rozgrywki i jeszcze wiele razy zobaczymy takie pojedynki jak ten powyżej.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.