Top Ad unit 728 × 90

 

10 momentów wartych zapamiętania z sezonu 2014 1/10

Grand Prix Australii, pierwszy wyścig sezonu 2014, pierwszy wyścig nowej ery silników turbo w Formule 1. Daniel Ricciardo w trakcie zimowej przerwy przeszedł z Toro Rosso do Red Bulla i wszystkim wydawało się, że czeka go trudne zadanie, a Sebastian Vettel nie da mu szans na dobre rezultaty.

Daniel pojechał jednak niesamowity wyścig, na mecie pojawił się na drugim miejscu. Wszyscy Australijczycy byli wniebowzięci. Nikt nie myślał o lepszym początku sezonu w Red Bullu. Niestety pięć godzin później Daniel został zdyskwalifikowany za powtarzające się przekraczanie dopuszczalnego limitu przepływu paliwa w jego bolidzie. Więcej o przyczynach dyskwalifikacji, przeczytacie tutaj

Red Bull jest znany z tego, że potrafi maksymalnie naginać przepisy. Oczywiście po Grand Prix Australii tematu przepływomierzy już praktycznie nie było do końca sezonu. Co nie zmienia faktu, że zespół Daniela i Sebastiana został jeszcze wykluczony z kwalifikacji w Abu Zabi po wykryciu, że ich przednie skrzydło nie spełniało przepisów.

W każdy razie 16 marzec to smutny dzień dla Ricciardo, na szczęście później w trakcie sezonu kilka razy wygrał, więc z nawiązką sobie odrobił ten pechowy wyścig w Australii.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.