Zmiany w regulaminie na sezon 2015


Wczoraj w Genewie odbyło się spotkanie komisji Formuły 1 na której anonimowo głosowano w sprawie zrezygnowania z podwójnych punktów na koniec sezonu. Sezon 2014 był więc jednym w którym pomysł Berniego Ecclestona został wykorzystany.

Na szczęście podwójne punkty nie miały wpływu na wynik tegorocznych mistrzostw i chyba nikt nie będzie z tego powodu płakał. Nie wiem jakie jest wasze zdanie, ale ten zapis w regulaminie powinien już zostać dawno odrzucony. Sprawił on, że wyścig na nudnym torze w Abu Zabi był teoretycznie ważniejszy od klasycznego Grand Prix Monaco.

Dodatkowo zrezygnowano z jeszcze nie wprowadzonej idei restartu z pól startowych po zakończeniu okresu neutralizacji.

Caterham wystąpił również o pozwolenie na start z tegorocznym bolidem. W przyszłym roku zwiększy się waga minimalna i nosy bolidów mają lepiej wyglądać, dlatego też moim zdaniem jeśli taka opcja miałaby pozwolić biedniejszym na start w sezonie 2015 i sprzedaż zespołu to czemu nie.

Zmiany na minus? Zrezygnowano z ograniczeń w team radio. Moim zdaniem to duży błąd, który ma wpływ na wyniki. Dla przykładu: Po wprowadzeniu ograniczeń od GP Singapuru Nico Rosberg wygrał tylko jeden wyścig. Niemiec jest dobry na jednym okrążeniu, ale przy zmieniającym się balansie w trakcie wyścigu potrzebuje pomocy inżyniera i dlatego w końcówce sezonu był dużo gorszy od łatwo dostosowującego się do sytuacji Hamiltona,