Top Ad unit 728 × 90

 

Zmiany w regulaminie na sezon 2015

Wczoraj w Genewie odbyło się spotkanie komisji Formuły 1 na której anonimowo głosowano w sprawie zrezygnowania z podwójnych punktów na koniec sezonu. Sezon 2014 był więc jednym w którym pomysł Berniego Ecclestona został wykorzystany.

Na szczęście podwójne punkty nie miały wpływu na wynik tegorocznych mistrzostw i chyba nikt nie będzie z tego powodu płakał. Nie wiem jakie jest wasze zdanie, ale ten zapis w regulaminie powinien już zostać dawno odrzucony. Sprawił on, że wyścig na nudnym torze w Abu Zabi był teoretycznie ważniejszy od klasycznego Grand Prix Monaco.

Dodatkowo zrezygnowano z jeszcze nie wprowadzonej idei restartu z pól startowych po zakończeniu okresu neutralizacji.

Caterham wystąpił również o pozwolenie na start z tegorocznym bolidem. W przyszłym roku zwiększy się waga minimalna i nosy bolidów mają lepiej wyglądać, dlatego też moim zdaniem jeśli taka opcja miałaby pozwolić biedniejszym na start w sezonie 2015 i sprzedaż zespołu to czemu nie.

Zmiany na minus? Zrezygnowano z ograniczeń w team radio. Moim zdaniem to duży błąd, który ma wpływ na wyniki. Dla przykładu: Po wprowadzeniu ograniczeń od GP Singapuru Nico Rosberg wygrał tylko jeden wyścig. Niemiec jest dobry na jednym okrążeniu, ale przy zmieniającym się balansie w trakcie wyścigu potrzebuje pomocy inżyniera i dlatego w końcówce sezonu był dużo gorszy od łatwo dostosowującego się do sytuacji Hamiltona,
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.