Przyszłość Marussi i Caterhama


Te dwa zespoły nie startują w Brazylii i nie pojawiły się na starcie Grand Prix USA. Miałem nadzieję, że wrócą na koniec sezonu w Abu Zabi, niestety Marussia definitywnie wycofała się z F1, a Caterham zbiera pieniądze na start. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że to fani mają wyłożyć pieniądze...

Zespół potrzebuje aż 2,35 mln funtów. Pieniądze może wpłacać każdy, minimalna wpłata został ustalona na poziomie 10 funtów. Swoją drogą, jeszcze takiego pay per view w Formule 1 nie widziałem. 

Teoretycznie nie płacimy za nic, większe kwoty będą nagradzane. Można otrzymać gadżety zespołu, własne imię lub logo wymalowane na bolidzie, albo spędzenie weekendu wyścigowego w Abu Zabi. Akcję możecie śledzić tutaj. Można tam również wpłacać pieniądze. .

Jeśli chodzi o Marussię to zwolniono wszystkich pracowników. Zespół tonął w długach, między innymi nie zapłacił jeszcze 28 milionów dolarów Ferrari za silniki. Nawet perspektywa otrzymania za dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej około 50 mln $ w przyszłym roku of FOM nie była wystarczająca.