Top Ad unit 728 × 90

 

Podwójne turbo i standardowy ERS w sezonie 2016?


Rywale Mercedesa planują radykalne zmiany w Formule 1 na sezon 2016, które nie wpłyną zbytnio na obecne przepisy dotyczące zamrożenia rozwoju obecnych jednostek napędowych. Ferrari i Red Bull są coraz bardziej zniecierpliwione. Mercedes nie pozwala na pozwolenia na ograniczoną ilość modyfikacji jednostek napędowych w trakcie sezonu 2015.

Jeśli wiele się nie zmieni Christian Horner powiedział, że będzie nalegał na podwójne turbosprężarki i standardowy system odzyskiwania energii. Dodał, że muszą mocno się przyjrzeć strategii na sezon 2016 i może wpaść na jakiś nowy pomysł.

Moim zdaniem o ile podwójne turbo to może być dobry pomysł, który przy okazji może po części rozwiązać problem słabego dźwięku w tym sezonie tak standardowy ERS to bardzo słaby pomysł. Producenci jednostek napędowych chcą się chwalić, że ich rozwiązanie hybrydowe jest lepsze od innej firmy, a nie korzystać z standardu.

Oczywiście konkurencji Mercedesa też nie mogą wymyślać nie wiadomo jakich scenariuszy ponieważ każda zmiana to nowe koszta, a na pewno nie wszystkie one są potrzebne przy obecnym w F1 finansowym kryzysie.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.