Oglądalność F1 w Polsacie

Polsat w tym roku przeniósł transmisje z anteny otwartej na kanał płatny. W porównaniu do poprzednich sezonów oglądalność oczywiście spadła, ale nie aż tak bardzo jak można było się tego spodziewać.

Najwięcej widzów przyciągnęło Grand Prix Belgii, które 24 sierpnia br. po południu śledziło 499 tys. widzów. Niewiele mniejszą widownię – 484,4 tys. widzów zgromadziło kończące sezon Grand Prix Abu Zabi (23 listopada, również po południu). Trzecie było Grand Prix Malezji, które 30 marca przed południem oglądało 449,7 tys. widzów.

Polsat nie udziela na razie informacji, czy będzie ubiegać się o przedłużenie praw do Formuły 1. Nadawca pokazuje wyścigi od 2007 roku (to był pierwszy pełen sezon startów Roberta Kubicy) – najlepszą oglądalność zawody miały w 2009 roku (średnio 2,1 mln widzów), w ub.r. transmisje wyścigów F1 śledziło średnio 712,2 tys. widzów.

Trudno powiedzieć ile osób śledziło zmagania poprzez internet. Po swoich znajomych wiem, że część po prostu zrezygnowała z oglądania. Głównie przez słaby dźwięk tegorocznych bolidów, a nie dostęp do transmisji.

Jak to u was wygląda? Zmieniliście swoje przyzwyczajnia związane z F1? Oglądacie na żywo, powtórki, czy "nielegalnie"?

źródło http://www.press.pl