Top Ad unit 728 × 90

 

Lista startowa na sezon 2015

FIA przedstawiła prowizoryczną listę startową na sezon 2015, na której znalazło się jedenaście zespołów. Czyli tyle samo ile na początku tego sezonu.

Na liście widzimy, iż do przyszłorocznych zmagań zgłosiły się zespoły Caterham oraz Manor, które nie przystąpiły do ostatniego wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Manor? Tak po zmianie właścicieli nazywa się były zespół Marussi. O ile nowi właściciele stajni z Leafield potwierdzili, że są obecnie na etapie poszukiwania inwestorów i chcą wrócić do stawki w Abu Zabi, o tyle plany drugiej z tych ekip nie są jeszcze jasne, choć ostatnie plotki głoszą, iż ona także chce wystartować w rywalizacji na Yas Marina.

Oprócz obecności na liście Caterhama i Manora, FIA potwierdziła też, iż od przyszłego roku McLaren będzie oficjalnie startował pod nazwą „McLaren Honda”.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.