Top Ad unit 728 × 90

 

Kolejne problemy finansowe zespołów na horyzoncie

Kilkanaście lat temu w Formule 1 zakazano reklam papierosów. Koncerny tytoniowe były jednymi z najbardziej obecnych i płacących najwięcej sponsorów, często tytularnych.

Zespoły na tym zakazie wiele straciły. Na ratunek przyszły różnego rodzaju banki, ale większość z nich też się zawinęła po kryzysie finansowym.

W ostatnich sezonach zespoły postawiły na alkohol. Williams podpisał kontrakt z Martini, a Force India z Smirnoffem. McLaren już od wielu lat był wspierany przez Johnnie Walkera. Zespoły te dzięki nim rocznie zyskują około 20 milionów dolarów Niestety co dobre szybko się kończy.

European Alcohol Policy Alliance (Eurocare) stwierdziło, że Formuła 1 promuje tym samym jazdę pod wpływem alkoholu i chcą zakazać je tak samo jak kilka lat wcześniej reklamy tytoniowe.

Zespoły już mają problemy finansowe i ledwo co wiążą koniec z końcem, a ta sytuacja na pewno im nie pomoże. W obecnych czasach ciężko znaleźć tak bogatych sponsorów, którzy chcą sponsorować serię z takimi problemami.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.