Gdzie oglądać transmisje F1 w Polsce w sezonie 2015?

Sezon 2014 dopiero za nami, a już pojawiło się wiele pytań na temat tego, gdzie jak i czy, będzie można oglądać Formułę 1 w Polsce w przyszłym roku. Oficjalnej informacji od stacji Polsat jeszcze nie otrzymaliśmy, jednak wiele wskazuje na to, że Grand Prix Australii podobnie jak w tym roku zobaczymy w kodowanym Polsacie Sport.

Formuła 1 nie jest na tyle popularnym w Polsce sportem by pokazywać wyścigi w otwartym Polsacie. Oczywiście ucierpiało na tym wiele fanów, ale myślę, że wszyscy sobie jakoś radzili i znaleźli swoje źródło transmisji z toru. Mówiłem o tym już wiele razy w tym roku, ale transmisje już dawno trafiłyby na płatny kanał gdyby nie wcześniejsza kariera Roberta Kubicy.

Z końcem poprzedniego sezonu w studiu dziennikarze Polsatu żegnali się z widzami i widać było żałobne nastroje. Tym razem jak gdyby nigdy nic powiedzieli do zobaczenia w marcu. Mam nadzieję, że tak też się stanie. Pomimo narzekania na komentatorów, czy studio, jest to po prostu najłatwiej dostępne miejsce dla nowych fanów F1.

Zaraz odezwą się głosy, że lepiej oglądać na BBC, czy Sky, ale to jest takie same podejście jakie ma Bernie w stosunku do młodych fanów. Dajcie im oglądać w Polsacie, jak im się spodoba niech oglądają gdzie chcą.

Oficjalnej informacji niestety jeszcze nie ma. Polsat pewnie ma zapis w umowie, który pozwala im ją przedłużyć, ale tak jak i rok temu do ostatniej chwili będą walczyć o obniżenie ceny.

Pozostanie nam nic innego jak czekać na potwierdzenie, ale naprawdę nic nie wskazuje na to, żeby inna stacja przejęła prawa.

PS. Kto poda z kiedy i jakiego GP pochodzi zdjęcie?

Aktualizacja 13.03.2015 - Polsat podpisał umowę na transmisje w sezonie 2015