Top Ad unit 728 × 90

 

Fernando Alonso odchodzi, a Vettel przechodzi do Ferrari

Po długim oczekiwaniu zespół Ferrari w końcu oficjalnie potwierdził, że Ferandno Alonso odchodzi z zespołu. Kontrakt, który obowiązywał wcześniej do 2016 roku został rozwiązany za porozumieniem stron.

Komentując swoje odejście Alonso powiedział: To nie jest dla mnie łatwy dzień, nawet jeśli zawszę patrzę w przyszłość z wielkim entuzjazmem i determinacją. Decyzja była bardzo trudna, ale przemyślana od początku do końca. Odchodzę z Ferrari po pięciu latach. Trzy razy zakończyliśmy sezon na drugim miejscu i walczyliśmy o tytuły do samego końca.

Wszyscy spodziewają się, że już w grudniu McLaren ogłosi swój nowy skład w którym zapewne zobaczymy Fernando i któregoś z dwójki ich obecnych kierowców czyli Jensona Buttona lub Kevina Magnussena.

Miejsce Fernando w Ferrari u boku Kimiego Raikkonena zajmie Sebastian Vettel, który podpisał kontrakt na trzy lata. Niemiec podał, że pierwsze rozmowy z tym zespołem miały miejsce już w 2008 roku.

Vettel stwierdził, że ten tranfer to marzenie jego dzieciństwa. Wcześniej oglądał zwycięstwa swojego idola, Michaela Schumachera i teraz podąża jego krokami, sam też odniósł jedno zwycięstwo z silnikiem Ferrari na Monzie w 2008 roku jeżdżąc jeszcze dla Toro Rosso.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.