Caterham na sprzedaż, nie wystartują w GP USA i Brazylii


Caterham jest w dużych problemach finansowych. Wczoraj Stajnia z Leafield trafiła w ręce firmy komorniczej Smith & Williamson, po tym, jak Engavest postanowił wycofać swe zaangażowanie w zespół w związku z brakiem osiągnięcia porozumienia z Tonym Fernandesem oraz wierzycielami.

Nowy zarządca poinformował, że Bernie Ecclestone zgodził się, aby ekipa Caterham opuściła dwie kolejne rundy mistrzostw świata, czyli Grand Prix USA i Brazylii. Wszystko po to, aby cały wysiłek tymczasowych „właścicieli” mógł zostać spożytkowany na poszukiwanie nowego inwestora.

„W dzisiejszej rozmowie pomiędzy Finbarrem O'Conellem, a szefem Formuły 1 Berniem Ecclestonem, pan Ecclestone postanowił wesprzeć komorników i życzyć im sprzedaży zespołu, by utrzymać go w przyszłości. Pan Ecclestone zgodził się również, by Caterham opuścił wyścigi w Stanach oraz Brazylii, mając nadzieję, iż znajdzie się nowy właściciel przed Grand Prix Abu Zabi” – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Firma Smith & Williamson ujawniła również, iż jest wielu chętnych na kupno Caterhama i ma nadzieję, że umowa z nowym inwestorem zostanie dopięta w ciągu kilku najbliższych tygodni. „Wierzymy, że to porozumienie daje nam większą szansę na znalezienie lepszego rozwiązania dla zespołu oraz wierzycieli. Chociaż jest to spory krok dla zespołu, to nie ma potrzeby, by pracownicy powrócili do fabryki w Leafield do czasu, aż znajdzie się nowy kupiec. To trudna sytuacja, która nie zależy od nas. Nie mamy żadnego wpływu na pracowników 1MRT. Jako osoby odpowiedzialne za CSL, staramy się to wszystko zmaksymalizować dla wierzycieli oraz zainteresowanych stron”.