Williams potwierdza skład na sezon 2015


Zespół Williams potwierdził, że jego kierowcami w sezonie 2015 pozostaną Felipe Massa oraz Valtteri Bottas.

Przed dzisiejszym wyścigiem na torze Monza, Williams postanowił potwierdzić swój przyszłoroczny skład kierowców, ucinając tym samym spekulacje o możliwości zastąpienia Massy przez Felipe Nasra, czy odejścia Valtteriego Bottasa do McLarena.

Przed startem sezonu wydawało się, że to Brazylijczyk będzie grał pierwsze skrzypce w tym zespole, ale młody Fin okazał się jedną z większych niespodzianek w dotychczasowych Grand Prix.

„Współpraca z Felipe jest przyjemnością, jako, że jest to kierowca dysponujący wrodzoną szybkością oraz posiadający doświadczenie” – powiedział Frank Williams, szef zespołu. „Od wielu lat jesteśmy świadomi tego, że Valtteri ma wyjątkowy talent, a dając mu do dyspozycji FW36, umożliwiliśmy mu zademonstrowanie swoich umiejętności. Zespół przechodzi przez znacznie lepszy sezon 2014 i umiejętności oraz wskazówki od kierowców dla inżynierów, pozwoliły nam na to. To potwierdzenie daje nam stabilność przed sezonem 2015, ale oczywiście też skupiamy się na pokazaniu pełnego potencjału FW36 w pozostałych siedmiu wyścigach”.