Top Ad unit 728 × 90

 

Rewolucja w F1 od 2015?

Bernie Ecclestone zasugerował, że F1 mogą czekać wielkie zmiany przez zimę. Trzy zespoły mają wielkie problemy finansowe. Sauber, Marussia i Caterham są już praktycznie jedną nogą poza stawką. Te zespoły ledwo co wiążą koniec z końcem, z wyścigu na wyścig, a już na pewno nie myślą o kolejnych sezonach.

Dodatkowo część z pozostałych zespołów wystawi do walki aż trzy bolidy. Bernie twierdzi, że woli oglądać trzy bolidy Ferrari, czy innych topowych zespołów niż zespoły, które walczą z swoim budżetem

Nie po raz pierwszy w tym sezonie takie wiadomości do nas dochodzą. Na Twitterze w trakcie GP Włoch pierwszy o tym wspomniał Adam Parr, były szef zespołu Franka Williamsa. O ile wcześniej uznano to tylko za plotkę, to teraz po komentarzach Ecclestona szanse na realizację tych planów rosną.
Ecclestone zapytany o to, czy już w przyszłym roku ta sytuacja będzie miała miejsce powiedział: "Dowiemy się po dwóch, trzech wyścigach, ale jest rozważana taka opcja"

Drugą sprawą do której Bernie się odniósł jest podwójnie punktowany ostatni wyścig. Okazuje się, że tegoroczny wyścig w Abu Zabi może być jedynym tak punktowanym wyścigiem w historii F1. Ecclestone chciał trzech takich Grand Prix, ale krytyka z jaką ten zapis w regulaminie się spotkał sprawiła, że prawdopodobnie od przyszłego sezonu wrócimy do normalnej sytuacji i 25 punktów za wygraną w ostatnim wyścigu.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.