McLaren chce Vettela i Alonso


Szefowie McLarena, Ron Dennis i Eric Boullier wszystkie swoje starania skierowali na ściągnięcie tych dwóch kierowców do swojego zespołu. Mają oni poprowadzić zespół, wraz z Hondą w nową erę zwycięstw.

Oczywiście obaj zawodnicy obecnie mają podpisane kontrakty z swoimi dotychczasowymi pracodawcami. Sebastian ma kontrakt do końca 2015 roku, a Fernando nawet o rok dłuższe zobowiązanie, ale to nie odstrasza McLarena.

Co ciekawe, zespół po prostu chce mieć ich zapewnionych, nie na już, ale w ciągu kilku następnych lat. Jeśli będzie taka potrzeba to poczekają na nich do 2016,2017 roku. Jeśli sytuacja Vettel, Alonso była by rozwiązana, zespół mógłby się skupić na zatrudnieniu zawodników na ten najbliższy okres. Boullier twierdzi, że nie przestanie walczyć o wcześniej wspomnianych kierowców, aż nie usłyszy kategorycznie, nie.

Kevin Magnussen i Jenson Button obecnie nie mogą być niczego pewni. Szefostwo chce jak najszybciej poznać odpowiedź Alonso i Vettela. Boullier mówi, że wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych tygodniach.