Andre Lotterer w Caterhamie - oficjalnie


Zespół Caterham potwierdził właśnie, że ich kierowcą podczas Grand Prix Belgii będzie Andre Lotterer. Fabryczny kierowca Audi z Długodystansowych Mistrzostw Świata zastąpi Kamui Kobayashiego, jego zespołowym partnerem pozostanie Marcus Ericsson.

Umowa Niemca podpisana z Caterhamem obejmuje jeden start, aczkolwiek najprawdopodobniej posiada on opcję przedłużenia jej do końca tegorocznych mistrzostw. Stajnia z Leafield potwierdziła również, iż Kamui Kobayashi pozostanie członkiem zespołu.

„Jestem szczęśliwy, że otrzymałem możliwość wzięcia udziału w weekendzie wyścigowym Formuły 1, chcę podziękować Caterhamowi za tę szansę. Jestem gotowy na to wyzwanie i nie mogę się doczekać aż wskoczę do samochodu, postaram się dać z siebie wszystko w ten weekend. Będę musiał bardzo szybko nauczyć się nim jeździć, ponieważ zespół przygotował pakiet poprawek i będzie trzeba jak najszybciej zoptymalizować osiągi bolidu. Delektuję się jazdą na legendarnym torze Spa-Francorchamps, to jeden z moich ulubionych obiektów i znajduje się on niedaleko miejsca, w którym dorastałem, więc ten weekend będzie jeszcze bardziej specjalny”.

Pomimo tego, że Lotterer po raz ostatni prowadził bolid Formuły 1 ponad dziesięć lat temu, z przyznaniem mu superlicencji nie powinno być problemu, ze względu na liczne sukcesy, które posiada na swoim koncie. 32-latek ma prawo się o nią ubiegać za samo wicemistrzostwo w Super Formule wywalczone w ubiegłorocznych mistrzostwach.