Nowe 18 calowe opony Pirelli

Już jutro na torze Silverstone Pirelli przetestuje nowe 18 calowe opony. Jeśli spodobają się zespołom, to jest duża szansa na to, że staną się w niedługim czasie standardem. Testować opony będzie tylko zespół Lotus i jutro powinniśmy mieć już rzeczywiste zdjęcia. Tymczasem tak wygląda wizualizacja nowych opon, co myślicie?

Dlaczego opony nisko profilowe?

Jaki rozmiar opon masz w swoim samochodzie? Jest duża szansa na to, że większe niż 13 cali? Jednak F1 od wielu lat, cały czas korzysta z tych samych małych 13 calowych, grubych opon. Formuła 1 w końcu ma szansę by zmienić opony na takie jakie używa większość ludzi na świecie. Dzięki temu producenci ogumienia, może chętniej spojrzą na świat F1.

Niskoprofilowe opony wyglądają też dużo lepiej. Rozgrzanie gumy, zajmowałoby kierowcom mniej czasu a FIA w końcu mogłaby zabronić ogrzewaczy na opony. Przez co większy nacisk byłby nałożony na umiejętności kierowcy niż zwykłą technologię.

Po drugie aspekt bezpieczeństwa, taka opona po oderwaniu od bolidu w trakcie wypadku, odbija się dużo słabiej, ponieważ jej ścianki są mniejsze.