Powrót Formuły 1 do Meksyku zapowiadano już na sezon 2014, oczywiście plotki się nie sprawdziły. Czasu na przebudowę toru było za mało i Autodromo Hermanos Rodriguez wypadło z kalendarza. Teraz meksykańskie gazety donoszą, że podpisano nowy kontrakt aż na pięć lat. Wyścig ma odbywać się pod koniec sezonu przed lub po GP USA.
Tor ma być przebudowany zgodnie z aktualnymi standardami F1, a pierwszy wyścig ma się odbyć już w przyszłym roku. Bolidy poprzednio ścigały się w Meksyku w latach 1986-1992, a wcześniej pomiędzy 1963 i 1970 rokiem.
Głównym promotorem powrotu F1 do tego kraju jest firma OCESA. Z Meksyku mamy obecnie dwóch kierowców w stawce. Sergio Perez i Esteban Gutierrez wystarczą by zebrać tłumy fanów na trybunach. Ten pierwszy w 2011 jeździł bolidem Saubera po ulicach Guadalajary i na pokaz przyszło 150000 ludzi.
Możliwe, że tor będzie wyglądał jak na projekcie poniżej.
- Home-icon
- Wyniki
- Sezon 2022
- _Przewodnik dla fanów
- _Kalendarz 2022
- _Wyniki
- _Składy zespołów
- _Prezentacje bolidów
- _Wszystko o sezonie 2022
- Aktualności
- Inne
- _Zakazane w F1
- _Sezon 1994
- _Wypadek Senny
- _Papierowe bolidy do składnia
- Kup dostęp do transmisji
- _Najtaniej F1 w WP pilot
- _F1 TV
- _Powtórki sesji F1
- Echa Padoku
- Książki
- Sklep