Top Ad unit 728 × 90

 

Wiara w poprawki czyni cuda?

McLaren wierzy, że pakiet poprawek, jaki przygotowuje na Grand Prix Austrii, pomoże mu w znaczący sposób zwiększyć osiągi bolidu MP4-29. Zupełnie inne podejście ma Ferrari. O ile przed wyścigiem w Kanadzie liczyli na poprawę, tak już teraz wypowiadają się dużo mniej optymistycznie.

McLaren zastosuje w Austrii nowy pakiet poprawek aerodynamicznych. Boullier twierdzi, że nie wystarczy to jeszcze do tego, by myśleć o zwycięstwie. Ich największy problem to brak docisku. Silnik mają przecież taki sam jak Mercedes, a dobry rezultat osiągnęli tylko w Australii.

W ostatnich wyścigach rezultaty były zdecydowanie gorsze. Gdyby nie odpadnięcie kilku rywali w Kanadzie, to McLaren by co najwyżej walczył o pojedyncze punkty. Podobnie sytuacja wygląda w Ferrari. W siedmiu tegorocznych wyścigach zdobyli tylko 87 punktów, co w przybliżeniu stanowi jedną trzecią tego, co ma na swoim koncie Mercedes

Luca di Montezemolo, nie mówi już o mistrzowskim tytule, ale o zmniejszeniu straty do rywali w następnym sezonie. Trudno powiedzieć, czy to cokolwiek zmieni. W poprzednim sezonie Ferrari też szybko odpuściło walkę by skupić się na tegorocznej konstrukcji, ale to też nie wypaliło.

Jest to ciężka sytuacja dla fanów obu zespołów. W przeszłości odnosili wielkie sukcesy, a teraz trudno im powrócić na szczyt, ale w swojej historii też już mieli słabsze sezony i potrafili się odrodzić. Ciekawe ile to zajmie tym razem.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.