Top Ad unit 728 × 90

 

Kary po GP Kanady dla Pereza i Chiltona

Sergio Perez został uznany winnym spowodowania kolizji z Felipe Massą, do której doszło pod koniec wyścigu o Grand Prix Kanady.

Brazylijczyk walczył o miejsce na podium i zaatakował kierowcę Force India. Ten drugi minimalnie skręcił w lewo i doszło do kolizji. Obydwaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala na szczegółowe badania zaraz po wypadku.

W międzyczasie sędziowie orzekli, że winnym incydentu jest Perez, który dojeżdżając do zakrętu zmienił obraną wcześniej linię jazdy. Zespół Sędziów Sportowych FIA wymierzył karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie Grand Prix Austrii.

To nie jedyna kara wydana po GP Kanady. Max Chilton zostanie cofnięty o trzy pozycje na starcie kolejnego wyścigu. Brytyjczyk wpadł w poślizg na wyjściu z trzeciego zakrętu na pierwszym okrążeniu i wpadł w swojego kolege z zespołu.

Warto wspomnieć, iż Chilton po raz pierwszy w swojej karierze nie ukończył wyścigu Formuły 1. Zawodnik zespołu Marussia zadebiutował podczas ubiegłorocznego Grand Prix Australii i od tamtej pory dwadzieścia sześć razy z rzędu pojawił się na mecie.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.