Haas wejdzie do F1 prawdopodobnie w 2016 roku


Gene Haas możliwe, że nie dołączy z swoim zespołem do Formuły 1 w 2015 roku. Finansowo podobno nie ma problemów i to było jedno z głównych założeń przy wyborze tego kandydata, problemem jest skompletowanie zespołu.

Haas powiedział: “Już mamy czerwiec, więc pozostało nam jakieś siedem miesięcy, walka z czasem to prawdziwe szaleństwo. Mamy listę nazwisk (osób, które chcą zatrudnić), ale problem polega na tym, że większość z nich już dla kogoś pracuje. Ich kontrakty nie pozwalają zmienić zespołu przez 3 do 6 miesięcy i trudno kogoś ściągnąć tak od razu do nas."

W trakcie ostatniego weekendu podczas wyścigu Indianapolis 500, dowiedzieliśmy się też, że Haas stara się pozyskać silniki Ferrari. Kontrakt nie jest jeszcze podpisany, ale wszystko idzie na dobrej drodze. Włochom na pewno przydałby się kolejny zespół, który testowałby ich jednostki napędowe.

Wygląda więc na to, że w obecnych czasach ciężko od zera postawić zespół Formuły 1 i w sumie wcale mnie to nie dziwi. Może i lepiej, że potrwa to rok dłużej, bo na pewno wolelibyśmy, żeby do stawki zawitał jakiś mocniejszy oponent niż kolejny Caterham.