Top Ad unit 728 × 90

 

Kolejne ograniczenia kosztów w F1

W Formule 1 zdecydowanie brakuje jednej osoby, która by wybrała kierunek w którym ten sport ma podążać. Mamy za dużo różnych problemów, typu finanse, dźwięk, głupie przepisy typu podwójne punkty i za dużo osób, które wymyślają kolejne zmiany. Co najgorsze większość tych zmian, które mają pomóc, w rozwoju serii tylko generuje dodatkowe koszta.

Dlatego też zespoły rozważają zakaz testów w czasie sezonu w przyszłym roku by ograniczyć koszty. Dla przypomnienia to te same testy, które zostały w tym roku wprowadzone...

Testy mieliśmy już po GP Bahrajnu i Hiszpanii. Nie wszyscy są przekonani czy są one uzasadnione. Co najgorsze nawet testy przedsezonowe mają być ograniczone do dwóch sesji. Dodatkowo mogą się odbyć tylko w Hiszpanii, bo zespoły nie chcą płacić za transport do Bahrajnu.

W zespołach też nie ma jednego podejścia do oszczędzania. Przykładowo zdaniem Jamesa Allisona z Ferrari: "Regulacje sportowe są ogólnie bardziej efektywne. Największą ilość pieniędzy można oszczędzić zmieniając sportową stronę sportu”

Tymczasem, Eric Boullier z McLarena uważa, że F1 powinna być ostrożna: "Im więcej zmian w przepisach, tym więcej pieniędzy będziemy musieli wydać na przystosowanie naszych firm do nich”

To oczywiście jeden z pomysłów. Inne to:  standaryzacja wybranych części, rozszerzenie zasad parku zamkniętego i redukcję liczby personelu, który może brać udział w weekendach Grand Prix.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jak poprawilibyście F1 i przy okazji ograniczyli koszta? Tylko proszę nie wspominajcie o powrocie tankowania i rowkowanych opon, to już ostatnio przerabialiśmy...
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.