Gdzie oglądać transmisje F1 w Polsce w sezonie 2014? - aktualizacja

Już wiadomo, że Formuła 1 będzie pokazywana w płatnych kanałach Polsatu, a dokładnie Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Oficjalne potwierdzenie znajdziecie tutaj

Poniżej znajdziecie listę miejsc w których F1 będzie można znaleźć, jeśli nie macie dostępu do tych kanałów. Oczywiście, jeśli macie jakieś swoje informacje dotyczące transmisji, dzielcie się nimi w komentarzach, czasu zostało mało. Post będzie o nowe pozycje aktualizowany.

Retransmisje

Wybrane sesje będą powtarzane z opóźnieniem na kanale otwartym Polsat Sport News i w Polsacie Sport Extra.

Ipla

Poprzez Iplę, można wykupić pakiet sportowy. Pojedyncza sesja to koszt 4,90. Dostęp na 19,90 dostęp na 30 dni i 39,90 dostęp na 90 dni. Oglądamy wtedy legalnie online z tej strony F1 na Ipli

Satelita/Polsat Cyfrowy i NC+

Abonenci Polsatu Cyfrowego, którzy nie mają wykupionego pakietu z Polsatem Sport i PS Extra, nie mają i nie znajdą żadnego kanału na którym mogą oglądać F1. Od 1 stycznia nie jest dostępny na HotBirdzie RTL, znajdziecie go jednak na Astrze.

RTL - niemiecka stacja dostępna na Astrze jest niekodowana. W trakcie sesji emitowane są reklamy. Przed TV4 i Polsatem było to moje główne źródło z którego czerpałem wiedzę o Formule 1 i szczerze mówiąc nie jest tak źle.

Sport1 - tu znajdziecie każdy drugi piątkowy trening na żywo i skróty pozostałych sesji

Na NC+ nie ma żadnego kanału, który transmituje Formułę.

Abonenci Polsatu Cyfrowego i NC+ muszą przestawić swoją antenę satelitarną na Astrę, lub też kupić drugi konwerter i zamontować zeza na drugiego satelitę. Kolejna opcja to konwerter, który sam zezuje, czyli monoblock.

Jeśli macie antenę skierowaną na Eutelsat to tam znajdziecie kanał Bein Sports, na którym prawdopodobnie znajdziecie transmisję.

Kablówka

Wszystko zależy od pakietu. Ci którzy nie mają Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra mogą liczyć na to, że ich dostawca ma w swojej ofercie RTL. U większości pewnie był on dostępny do tej pory. Oczywiście po 1 stycznia mogło to ulec zmianie, musicie więc sami sprawdzić czy nadal RTL jest w waszej ofercie. Nie ma co liczyć na inne stacje, które pokazują Formułę 1.

Naziemna telewizja cyfrowa

W Polsce nadzieje na transmisje na żywo z naziemnej telewizji mogą mieć tylko bliscy sąsiedzi Czechów, tam pokazuje F1 - TV Nova.

Blisko Słowacji możecie złapać stację Markiza.

W Rosji F1 pokazuje na żywo kanał Russia 2. Jest on dostępny w Obwodzie Kaliningradzkim, ale oczywiście trzeba mieszkać blisko tego regionu.

Przy niemieckiej granicy oczywiście można złapać RTL

Internet

Gdy żadna z powyższych opcji nie będzie dla was dobra to pozostaje wam liczyć na nas ;-) Na naszej podstronie F1 na żywo będziemy zamieszczać linki do streamów online. Głównie z anglojęzycznych stacji telewizyjnych (Sky lub BBC).

Oczywiście zawsze możecie się dzielić swoimi linkami z innymi fanami. Każdego dnia będziemy dodawać post z linkami, w komentarzach można zamieszczać swoje.

Nie jest to forma w 100% legalna, ale czasami nie ma innej opcji.

Jeśli macie jakieś dodatkowe uwagi, czy miejsca w których można znaleźć F1, dzielcie się z nimi w komentarzach.