Premiera gry F1 2013 w Polsce

Premiera gry F1™ 2013 w polskiej wersji językowej z dubbingiem na PC, PLAYSTATION 3 I XBOX 360

Najszybsza gra tego sezonu ze znakomitą polską wersją językową dostępna w sprzedaży w wersji pudełkowej oraz cyfrowej.

Tuż przed Grand Prix Korei do sklepów zawitała najnowsza produkcja studia Codemasters®, F1™ 2013, na PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Tytuł dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej z dubbingiem.

W F1 2013 gracze otrzymają jeszcze więcej zawartości dzięki RaceNet, dedykowanej społeczności graczy platformie sieciowej stworzonej przez Codemasters. RaceNet, począwszy od tego tygodnia, dostarczać będzie graczom regularnych wyzwań. Pierwszym z nich będzie próba czasowa w Korei, podczas której gracze będą ze sobą rywalizować, próbując ustanowić jak najlepszy czas w rankingach sieciowych. Wyścig odbywać będzie się na suchej nawierzchni, a gracze zasiądą za kierownicą bolidu Williamsa. Każdy uczestnik otrzyma dodatkowo 1000 PD, które posłużą do odblokowywania nagród do wykorzystania w grze.

Za pośrednictwem RaceNet możliwe będzie również tworzenie własnych rozgrywek. Gracze stworzą swoje próby czasowe, które odbędą się przy określonej pogodzie, na określonym torze i w określonym bolidzie, oraz ustalą czas ich trwania, a następnie rzucą wyzwanie znajomym, aby sprawdzić, kto ustanowi najlepszy czas w rankingach. RaceNet zawiera także graficzne przedstawienie statystyk oraz informacje o postępach w grze, a każdy zarejestrowany użytkownik otrzyma do wykorzystania w grze F1 2013 bolid Ferrari 312 T2 z 1976 roku, znany m.in. z kultowego filmu. Wyścig.

Więcej informacji na temat platformy RaceNet oraz rejestracja dostępne są pod adresem www.racenet.com.


Najnowsza produkcja studia Codemasters dostępna jest w dwóch edycjach:
• F1 2013, dostępna na PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360, zawierająca pełną grę z obecnym sezonem oraz klasyczną zawartością z lat 80,
• F1 2013: Classic Edition dostępna na PlayStation 3 i Xbox 360 (oraz, ekskluzywnie na platformie www.cdp.pl, w wersji PC) w której znaleźć można zawartość standardowej edycji, a dodatkowo klasyczną z lat 90. oraz pakiet klasycznych torów.

F1 2013 oferuje szereg zróżnicowanych trybów rozgrywki dla jednego oraz wielu graczy, w tym możliwość uczestniczenia w wyścigach wspólnie z przyjaciółmi na podzielonym ekranie.

F1 2013 zawiera także wiele ulepszeń, zarówno w kwestiach technicznych, jak i samej rozgrywki. Nowy tryb scenariuszy stawia przed graczami szereg wyzwań z FORMUŁY 1™ i umożliwia zdobywanie nagród, a opcja zapisania gry w środku sezonu pozwala na kończenie weekendów GRAND PRIX™ we własnym tempie. Rozbudowany test młodego kierowcy, wzorowany na autentycznym teście odbywającym się na torze Yas Marina w Abu Dhabi, wprowadza natomiast początkujących w świat FORMUŁY 1. Dzięki niezrównanej oprawie wizualnej oraz ulepszonej sztucznej inteligencja kierowców poczujesz się, jakbyś uczestniczył w autentycznym wyścigu FORMUŁY 1!

Więcej informacji na temat gry znaleźć można pod adresem www.cdp.pl/f12013.


O Grupie CD PROJEKT:
CDP.pl (wcześniej CD Projekt) to firma działająca na krajowym rynku, zajmująca się od 18 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych, a od 2009 r. również filmów na DVD oraz Blu-ray.
W październiku 2012 r. Spółka uruchomiła serwis cyfrowej dystrybucji gier CDP.pl.

Studio CD Projekt RED rozpoczęło produkcję własnych gier w roku 2002. W 2007 r. wydany został światowy hit – Wiedźmin – oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Druga część Wiedźmina,
w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 roku, a 17 kwietnia 2012 roku gra zadebiutowała w wersji na konsole Xbox 360. Obie gry sprzedały się na całym świecie w ponad 5 mln egzemplarzy. W maju 2012 r. Spółka ogłosiła, że wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy światowej klasy grę wideo opartą o świat Cyberpunk®. Pod koniec 2012 r. notowana na GPW spółka zmieniła nazwę na CD PROJEKT, CD Projekt RED pozostaje nazwą studia deweloperskiego.
W lutym 2013 r. studio zapowiedziało wydanie gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, która ma trafić do graczy w 2014 r.

W 2008 roku powstał należący do Grupy CD Projekt serwis internetowy GOG.com pozwalający na zakup i ściągnięcie przez Internet najlepszych klasycznych gier w wydaniach umożliwiających uruchomienie na najnowszych systemach operacyjnych. Od 2012 r. GOG.com rozszerzył swoją ofertę o nowsze tytuły i premiery niezależnych wydawców. W październiku 2012 r. wprowadził do oferty gry w wersji na komputery Mac.

Źródło: Informacja prasowa