Gdzie wręczany jest tytuł mistrza świata F1?


Sebastian Vettel zdobył kolejny już tytuł w wieku 26 lat. Dołączył do grona najlepszych kierowców wszech czasów. Po przejechaniu linii mety świętował swoim Red Bullem RB9 kręcąc bączki, wszystko to na oczach zgromadzonych w tym miejscu kibiców. Najszczęśliwsi z nich złapali rękawiczki rzucone przez kierowcę w kierunku trybuny. To na pewno miły gest, za który niestety później został Niemiec ukarany.

Następnie Davidowi Coulthardowi musiał przypomnieć zarówno kierowcom, jak i tysiącom kibiców na trybunach oraz milionom fanów przed telewizorami, że oficjalnie Vettel zostanie Mistrzem Świata dopiero w grudniu. Niemiec otrzyma swoje trofeum na gali FIA. Gdzie założę się, że duża część fanów Formuły 1 nigdy nawet nie słyszała o tym wydarzeniu.

Teraz ciekawostka w tej dekadzie Sebastian Vettel zawsze odbierał nagrodę za mistrzostwo na gali FIA i będzie ona pierwszą od 2000 roku podczas której Michael Schumacher lub Sebastian Loeb nie będą odbierać takiej nagrody.

Oficjalna strona internetowa FIA opisuje ją jako "największe wydarzenie motorsportowego sezonu". W praktyce nie jest ona niczym więcej, jak tylko dorocznym spotkaniem oficjeli FIA. To ceremonia rozdania nagród, ale o tym, kto je otrzyma wiemy zawczasu. Nikt natomiast nie mówi, że jest ona nudna. Zobaczcie, poniżej przemówienie Ayrtona Senny po zdobyciu 3 tytułu mistrzowskiego w sezonie 1991. Warto obejrzeć.Sebastian Vettel jak już wspomniałem kilka razy był na gali. W zeszłym roku pokazał, że potrafi tam zaprezentować swoje najlepsze oblicze. Niemiec żartuje z Kimiego Raikkonena i Finów. Jak zobaczycie na filmiku poniżej potrafi on się wyluzować i podczas tej imprezy możemy zobaczyć zawodników kompletnie z innej strony.

Na szczęście rok temu i mam nadzieję, że podczas tegorocznej gali również FIA pokaże imprezę wszystkim fanom udostępniając transmisję na żywo przez internet, bo warto to zobaczyć.Gala FIA odbędzie się w tym roku w Paryżu, 6 grudnia. Niech będzie to dla fanów F1 mikołajkowy prezent.