Top Ad unit 728 × 90

 

WYŚCIG wygrywa w kinach, a krytyków wbija w fotel

„Wyścig” w reżyserii Rona Howarda (Oscar za „Piękny umysł”) z impetem wjechał na podium filmowych rankingów, wbijając w fotel światowych krytyków i doprowadzając do wrzenia zarówno męską, jak i damską część widowni. „Wyścig”, który na ekrany polskich kin wejdzie 8 listopada, na prestiżowym portalu Rotten Tomatoes zyskał rekordowy wynik (aż 90% pozytywnych opinii).

Emocjonująca, oparta na faktach opowieść o legendarnej rywalizacji dwóch kierowców Formuły 1, zachwyca recenzentów na całym świecie. „To napompowany adrenaliną triumf kina” pisze Totalfilm, „rozrywka na wysokich obrotach, zrealizowana z taką wprawą, że wbije w fotel nawet tych, którzy nigdy w życiu nie obejrzeli wyścigu samochodowego” dodaje Variety. To film „szybki, ryzykancki, mroczny i niebezpieczny” podkreśla Time Out, z bohaterami dla których niejedna kobieta z łatwością straci głowę. Pierwszoplanowe role to doskonałe kreacje Chrisa Hemswortha („Avengers”) oraz Daniela Brühla („Bękarty wojny”). „Są znakomici! Pierwszy jako nieokiełznany hedonista z Wielkiej Brytanii - James Hunt, a Daniel jako precyzyjny strateg z Austrii - Niki Lauda” - wychwala The Hollywood Reporter.

Tak pozytywne wrażenia to zasługa światowej klasy twórców - zarówno Rona Howarda, jak i dwukrotnie nominowanego do Oscara scenarzysty - Petera Morgana. „Wyścig” zabiera widza tam, dokąd nie docierają kamery transmitujące wyścigi Formuły 1. Pokazuje prywatne życie kierowców - ich słabości i zmagania na granicy wytrzymałości fizycznej i psychicznej.

W ociekającej adrenaliną historii nie zabrakło świetnych kobiecych ról. W rolach partnerek legendarnych kierowców zobaczymy Olivię Wilde („Tron: Dziedzictwo”) jako Suzy Miller i Aleksandrę Marię Larę („Lektor”, „Control”) jako Marlene Lauda.

Muzykę do filmu skomponował najlepszy hollywoodzki kompozytor Hans Zimmer, który ostatnio porywał widzów muzyką w filmach: „Mroczny rycerz powstaje” i „Incepcja”

„Wyścig” – najlepszy film jesieni, w kinach już 8 listopada.Informacja prasowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.