WYŚCIG wygrywa w kinach, a krytyków wbija w fotel

„Wyścig” w reżyserii Rona Howarda (Oscar za „Piękny umysł”) z impetem wjechał na podium filmowych rankingów, wbijając w fotel światowych krytyków i doprowadzając do wrzenia zarówno męską, jak i damską część widowni. „Wyścig”, który na ekrany polskich kin wejdzie 8 listopada, na prestiżowym portalu Rotten Tomatoes zyskał rekordowy wynik (aż 90% pozytywnych opinii).

Emocjonująca, oparta na faktach opowieść o legendarnej rywalizacji dwóch kierowców Formuły 1, zachwyca recenzentów na całym świecie. „To napompowany adrenaliną triumf kina” pisze Totalfilm, „rozrywka na wysokich obrotach, zrealizowana z taką wprawą, że wbije w fotel nawet tych, którzy nigdy w życiu nie obejrzeli wyścigu samochodowego” dodaje Variety. To film „szybki, ryzykancki, mroczny i niebezpieczny” podkreśla Time Out, z bohaterami dla których niejedna kobieta z łatwością straci głowę. Pierwszoplanowe role to doskonałe kreacje Chrisa Hemswortha („Avengers”) oraz Daniela Brühla („Bękarty wojny”). „Są znakomici! Pierwszy jako nieokiełznany hedonista z Wielkiej Brytanii - James Hunt, a Daniel jako precyzyjny strateg z Austrii - Niki Lauda” - wychwala The Hollywood Reporter.

Tak pozytywne wrażenia to zasługa światowej klasy twórców - zarówno Rona Howarda, jak i dwukrotnie nominowanego do Oscara scenarzysty - Petera Morgana. „Wyścig” zabiera widza tam, dokąd nie docierają kamery transmitujące wyścigi Formuły 1. Pokazuje prywatne życie kierowców - ich słabości i zmagania na granicy wytrzymałości fizycznej i psychicznej.

W ociekającej adrenaliną historii nie zabrakło świetnych kobiecych ról. W rolach partnerek legendarnych kierowców zobaczymy Olivię Wilde („Tron: Dziedzictwo”) jako Suzy Miller i Aleksandrę Marię Larę („Lektor”, „Control”) jako Marlene Lauda.

Muzykę do filmu skomponował najlepszy hollywoodzki kompozytor Hans Zimmer, który ostatnio porywał widzów muzyką w filmach: „Mroczny rycerz powstaje” i „Incepcja”

„Wyścig” – najlepszy film jesieni, w kinach już 8 listopada.Informacja prasowa.