Odkrywamy kolejne atrakcje edycji specjalnej VERVA Street Racing – Top Gear Live

Czwarta w historii edycja największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce VERVA Street Racing zbliża się wielkimi krokami. Już za niecałe dwa tygodnie - 21 września - miłośnicy czterech kółek na żywo zobaczą na Stadionie Narodowym wyścigi Porsche Supercup, pokazy driftu i przeżyją wyjątkowe spotkanie z kierowcami ORLEN Team. To nie koniec emocji, w programie znajdzie się również znany z amerykańskich torów NASCAR i światowe show Top Gear Live, które poprowadzą Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond.

Po raz pierwszy motoryzacyjne show VERVA Street Racing odbędzie się na najnowocześniejszym obiekcie sportowym w Polsce - Stadionie Narodowym. Tysiące fanów z pewnością zelektryzuje pokaz driftu w wykonaniu polskich mistrzów „jazdy bokiem”. Kuba Przygoński z ORLEN Team, do którego należy świeżo pobity rekord Guinnessa prędkości jazdy w drifcie wynoszący 217 km na godzinę, wraz z Piotrem Więckiem z zespołu Mistrza Polski - BUDMAT Auto RB Team, zaprezentują widzom jak pokonując tor w kontrolowanym poślizgu zdobyć uznanie każdego kibica motorsportu. To wszystko sprawia, że na płycie Narodowego podczas spektakularnego BUDMAT Drift Show, nie zabraknie adrenaliny i mnóstwa emocji.Zanim na stadion wjadą gwiazdy Top Gear Live, fani motoryzacji będą mogli obejrzeć także m.in. rywalizację serii Porsche Supercup. Wyścigi te rozgrywane są oryginalnie na tych samych torach, na których ścigają się bolidy Formuły 1, więc zawrotnych prędkości nie zabraknie. W akcji w Warszawie zobaczymy m.in. Kubę Giermaziaka i Patryka Szczerbińskiego – gwiazdy VERVA Racing Team oraz zespoły Porsche GT3 Team i Konrad Motorsport.

Podczas VERVA Street Racing nie zabraknie też rajdowych emocji. W rywalizacji na zaimprowizowanym torze wezmą udział zawodnicy reprezentujący Polskę w rajdzie Dakar.

Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem oraz Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem to nazwiska gwarantujące niezapomniane przeżycia. Co więcej, nasi kibice rzadko mogą oglądać ich na żywo, dlatego wierzymy, że tegoroczna edycja VERVA Street Racing zapadnie na długo w pamięci wszystkim fanom motorsportu – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

To nie koniec niespodzianek. Dzięki VERVA Street Racing polscy fani motoryzacji będą mieli unikalną możliwość zobaczenia na własne oczy wyścigów NASCAR. To najpopularniejszy po futbolu amerykańskim sport w Stanach Zjednoczonych. Pokaz na Stadionie Narodowym będzie idealną okazją, by zapoznać się z tą przepełnioną adrenaliną konkurencją.

Tuż po części VERVA Street Racing rozpocznie się show oparte na programie telewizyjnym Top Gear. Widowisko gościło już na czterech kontynentach, występując przy pełnych trybunach największych scen świata. Gospodarze widowiska – Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond i tajemniczy Stig – zadbają o to, by 21 września dostarczyć widzom ogromną dawkę rozrywki.

Zanim jednak rozpocznie się show, VERVA Street Racing otworzy tradycyjny element wszystkich edycji, czyli Pit Party, które tym razem odbędzie się na promenadzie Stadionu Narodowego. Każdy, kto zakupił limitowany bilet, obejrzy niemal trzysta samochodów w parku maszyn, który podczas prawdziwych zawodów pozostaje niedostępny dla publiczności. Wizyta na Pit Party to także możliwość podejrzenia pasjonującej pracy mechaników i niepowtarzalna okazja by zdobyć autograf ulubionego kierowcy.

Dostępne są nadal bilety w sektorach G w cenie 99,00 PLN, które można nabyć za pośrednictwem sieci sprzedaży eBilet.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju. Bilety dla dzieci w wieku 4-12 lat objęte są dodatkową zniżką w wysokości 20%. Ponieważ finał widowiska z udziałem Brytyjczyków będzie prowadzony w języku angielskim uruchomiona zostanie specjalna częstotliwość (95,1 MHz), na której widzowie będą mogli słuchać tłumaczenia symultanicznego za pomocą zestawów radiowych VERVA Street Racing (dostępnych w cenie 20,00 PLN na terenie imprezy) lub własnych telefonów komórkowych.

Bilety:
http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=11757

***
Więcej na:
www.topgearlive.pl
www.orlen.pl/topgearlive
www.facebook.com/vervastreetracing


VERVA Street Racing
VERVA Street Racing to cykliczne widowisko motoryzacyjne, które od 2010 roku odbywa się w centrum Warszawy. Podczas trzech dotychczasowych edycji impreza gościła na tymczasowym torze ulicznym zlokalizowanym wokół placów Teatralnego i Piłsudskiego. Ostatnia impreza zgromadziła ponad 100 tysięcy widzów! Do tej pory na ulice Warszawy wyjechało kilkaset maszyn z całego świata, reprezentujących takie serie jak m.in.: Formuła 1, Formuła 3, GP2, GT3, DTM, Drift, Porsche Supercup, NASCAR, Cross Country, Rally oraz Supermoto i FMX. Wśród zagranicznych kierowców i gości specjalnych pojawili się m.in.: Mika Häkkinen, Ben Collins, Chris "CP" Pfeiffer, Clive Chapman (Classic Team Lotus), Jean-Eric Vergne (Red Bull Racing), Cyril Despres (Red Bull KTM), David Piper, Hélder Rodrigues, Jay Kay (wokalista Jamiroquai), Jörg Müller (BMW Motorsport), Marc Coma (MRW KTM), Ruben Faria (Red Bull KTM) oraz zwycięzca Rajdu Dakar 2011, Stéphane Peterhansel (X-raid). Więcej informacji na temat VERVA Street Racing znajdziesz na: www.vervastreetracing.pl

Top Gear Live
Top Gear Live jest wspólnym przedsięwzięciem BBC Worldwide i Brand Events International. Realizowane na żywo widowisko motoryzacyjne łączy elementy sceniczne z niesamowitymi emocjami towarzyszącymi pokazom kaskaderskim i efektom specjalnym. W Polsce spektakl poprowadzą Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond. Top Gear Live, przy pełnych trybunach, obejrzało już 1,75 miliona widzów. Aby dowiedzieć się więcej na temat innych pokazów Top Gear Live, zajrzyj na: www.topgearlive.com

BBC Worldwide Ltd.
BBC Worldwide Limited to spółka zależna w całości należąca do British Broadcasting Corporation (BBC)
i stanowiąca jej główny podmiot biznesowy. BBC Worldwide ma na celu wspieranie misji publicznej BBC
i maksymalizację przychodów na rzecz BBC. Cele te realizuje poprzez inwestycje, wprowadzanie produktów BBC na nowe rynki oraz prezentowanie treści BBC na całym świecie, w sposób zgodny ze standardami i wartościami BBC. Poprzez swoją działalność spółka podnosi rozpoznawalność marki BBC poza granicami kraju, promując jednocześnie brytyjską kreatywność.

W roku 2012/2013 BBC Worldwide przyniosła zyski w wysokości 156 milionów funtów ze sprzedaży wartej 1116 milionów funtów i zwrot dla BBC w wysokości 156 milionów funtów.