15 sierpnia poznamy najszybszego amatorskiego kartingowca w Polsce!


Wielkimi krokami zbliża się ogólnopolski finał zawodów Red Bull Kart Fight! Już 15 sierpnia na torze ulicznym przy krakowskich Błoniach (Al. 3 Maja), zmierzy się 18 najszybszych amatorskich kierowców kartingowych, wyłonionych podczas trwającej blisko 2,5 miesiąca rywalizacji. Stawka jest wysoka - zwycięzca rodzimej edycji programu będzie reprezentować Polskę w globalnym finale Red Bull Kart Fight na torze Red Bull Ring w Austrii. W Krakowie młodym talentom kibicować będą doświadczeni sportowcy: Michał Kościuszko – ambasador projektu, Adam Małysz i Jakub Przygoński. Zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy dadzą w Krakowie pokaz najwyższych umiejętności!


Do programu Red Bull Kart Fight przystąpiło ponad 2000 zawodników, którzy od 1 czerwca mieli do dyspozycji 36 torów kartingowych w całym kraju. Za nimi etap kwalifikacji lokalnych oraz trzy finały regionalne (w Tarnowie, Warszawie i Sopocie), które wyłoniły 18 najszybszych laureatów. Uczestnicy walczyli o każdą setną sekundy, by wykorzystać szansę na wyścig z najlepszymi amatorskimi kierowcami w Polsce i zmierzyć się na ulicznym torze, specjalnie zaprojektowanym na wielki finał zawodów. Kierowcy mają do pokonania 10 zakrętów i 7 szykan. Ich zmagania będzie można obserwować niemal na całej długości toru, na telebimach, podczas transmisji na stronie www.redbullkartfight.pl oraz w telewizyjnej relacji na żywo w TVP Sport.

„To fantastyczne patrzeć z jakim entuzjazmem młodzi kierowcy przystąpili do eliminacji. Na różnych torach w Polsce widziałem zarówno chłopaków, jak i dziewczyny walczących z ogromną determinacją. Zawodnicy nie zapomniali również o dobrej zabawie. Nie mogę doczekać się spotkania z finalistami w Krakowie – to będzie prawdziwy sprawdzian ich umiejętności. Zapowiada się finał pełen wrażeń!“ – komentuje ambasador projektu Michał Kościuszko.

Dodatkową gratką dla kibiców będzie paddock (strefa zawodników, umiejscowiona na parkingu przy ul. Reymana), skąd z bliska zobaczyć będzie można uczestników przygotowujących się do startu i ich maszyny oraz sportowe auta zawodowych kierowców (Michała Kościuszko, Adama Małysza i Jakuba Przygońskiego). Tam też będzie można postarać się o autograf czy wspólne zdjęcie ze swoim ulubionym zawodnikiem! Pokazy profesjonalnych kierowców będą się odbywały na tym samym torze, na którym będą się ścigać rywalizujący kartingowcy. Pasjonatów motorsportu czekają popisowe przejazdy, podczas których zawodowi sportowcy będą starali się pokazać możliwości swoich samochodów i sztukę sportowego prowadzenia pojazdu. Pośród kibicującej publiczności będzie można spotkać: Annę Bosak, Staszka Karpiela-Bułeckę, Alana Andersza oraz Bartosza Obuchowicza, którzy zmierzą się także w wyścigu gwiazd.

Zwycięzca polskiej edycji zawodów weźmie udział w światowym finale Red Bull Kart Fight, który rozegrany zostanie w kwietniu 2014 r. w ramach wiosennego otwarcia toru Red Bull Ring w austriackim Spielberg

Program imprezy

12:00 – 12:30 Oficjalny trening zawodników I (9 kierowców)
12:30 – 13:00 Oficjalny trening zawodników II (9 kierowców)
13:10 – 13:15 Ogłoszenie wyników oficjalnego treningu oraz przydziału zawodników do półfinałów; 
14:30 START IMPREZY
14:30 – 14:35 Powitanie uczestników imprezy, widzów i gości oraz prezentacja zawodników
14:35 – 14:40 Wzorcowy przejazd gokartem w wykonaniu kierowcy rajdowego Michała Kościuszko
14:40 – 14:50 Pokazowy przejazd Adama Małysza (off-road)
14:50 – 15:05 I PÓŁFINAŁ (9 kierowców)
15:05 – 15:10 Ogłoszenie wyników I półfinału
15:10 – 15:20 Pokazowy przejazd Michała Kościuszki samochodem rajdowym (WRC)
15:20 – 15:35 II PÓŁFINAŁ (9 kierowców)
15:35 – 15:40 Ogłoszenie wyników półfinałów
15:40 – 15:50 Przejazd gwiazd gokartami (Michał Kościuszko, Adam Małysz, Jakub Przygoński) 15:50 – 16:00 Pokazowy przejazd kierowcy Jakuba Przygońskiego (drift).
16:05 – 16:30 FINAŁ RYWALIZACJI KARTINGOWEJ (10 kierowców)
16:30 – 16:40 Show końcowe


• Pokazowy przejazd Jakuba Przygońskiego (drift)
• Pokazowy przejazd Adama Małysza (off-road)
• Pokazowy przejazd Michała Kościuszko (WRC)
• Wspólny przejazd kierowców rajdowych ze zwycięzcami zawodów

17:00 ZAKOŃCZENIE IMPREZY

Tor wytyczony zostanie na części al. 3 maja, przy Błoniach oraz na parkingu przy Stadionie Wisły Kraków. Zachęcamy do przybywania na miejsce imprezy od strony Błoń. Tam też będzie umiejscowiona linia startu i mety oraz punkty gastronomiczne z zimnymi napojami i punkty wystawiennicze partnerów imprezy, w tym strefa Red Bull MOBILE z atrakcjami dla publiczności. W związku z organizacją imprezy pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu. Od 14 sierpnia (środa) godz. 6.00 do 16 sierpnia (piątek) godz. 6.00 al. 3 Maja będzie zamknięta dla ruchu kołowego i rowerowego – samochody będą kierowane objazdem przez ul. Focha. Piesi będą mogli poruszać się zgodnie z oznakowaniem (po Błoniach oraz ul. Reymana). Czasowo zostanie również wyłączona linia tramwajowa na Cichy Kącik – tramwaj nie będzie kursował od północy 14/15 sierpnia do północy 15/16 sierpnia.