Shell połączył siły z grupą LEGO dla nowej kolekcji Ferrari

Warszawa, 08 lipca 2013r. – Shell, we współpracy z Ferrari i Grupą LEGO, rozpoczął nową promocję. Polska jest jednym z pierwszych krajów na świecie, gdzie wprowadzono limitowane, kolekcjonerskie modele samochodów Ferrari do zbudowania z klocków Lego. Te unikatowe modele i figurki są dostępne po zatankowaniu paliwa Shell.

W ramach promocji Shell, wprowadzono sześć ekskluzywnych modeli LEGO, które przedstawiają wybrane, najsłynniejsze modele samochodów Ferrari. Promocja ta połączyła trzy globalne marki i jest efektem świętowania ponad 60 lat wspólnego, pełnego pasji działania firm Shell i Ferrari.

Patrząc na motoryzacyjne dziedzictwo – obejmujące ciężarówki, pojazdy drogowe i wyścigowe – modele zaprojektowane przez grupę LEGO ilustrują innowacyjną i pełną pasji naturę technicznej współpracy z Ferrari. „Kampania ta idealnie ukazuje wspólną pasję do działania i tworzenia nowinek technologicznych właściwą dla Shell i Ferrari, wykorzystując jednocześnie rozrywkowy i rozwijający wyobraźnię charakter produktów firmy LEGO. Niezależnie, czy nasi Klienci są miłośnikami Ferrari, sportów motorowych czy też klocków LEGO, wierzymy że zabawki te będą dla nich ekscytującą nagrodą” powiedział – Paweł Odrzywołek, Dyrektor Działu Stacji Paliw Shell Polska.

Cała kolekcja jest łatwa do skompletowania. Po zatankowaniu minimum 20 litrów nowego paliwa Shell V-Power Nitro+ lub Shell V-Power Nitro+ Diesel, Klienci mają możliwość zakupienia jednego z 6 modeli samochodów LEGO za jedyne 4,99 zł. Po zatankowani minimum 20 litrów paliwa Shell FuelSave 95, Shell FuelSave Diesel lub Shell PowerGas (LPG) model samochodu LEGO można odebrać za 9,99 zł. Dodatkowym ułatwieniem jest udział w programie lojalnościowym Shell ClubSmart, którego uczestnicy mają możliwość wymiany 890 zgromadzonych wcześniej punktów na zestaw LEGO Minifigures. Zestaw ten można również zakupić za 9,99 zł po wydaniu 20 zł na zakupy w sklepie (*Więcej informacji w regulaminie dostępnym na stacji Shell lub na www.shell.pl.)

Po raz pierwszy w historii LEGO

Ta wyjątkowa kolekcja po raz pierwszy w historii reprezentuje tak małe pojazdy o napędzanych mechanicznie kołach. To najmniejsze modele o napędzie sprężynowym jakie kiedykolwiek zostały stworzone przez grupę Lego. Zabawki z limitowanej kolekcji Ferrari mają możliwość nakręcenia kół równego 300 obrotom, co pozwala przemieścić 30 gramowy pojazd na odległość co najmniej 2 metrów. Oprócz modeli samochodów Ferrari, Shell przygotował razem z grupą LEGO trzy unikalne LEGO Minifigures wraz z trzema akcesoriami. Shell i grupa LEGO pracowały nad stworzeniem ich minisilnika przez ponad 18 miesięcy, dzięki czemu reprezentuje on ducha technologicznych innowacji i zwiększonej wydajności, które to cechy stanowią o sile paliw Shell V-Power Nitro+. Silnik z „mini” napędem jest na tyle mocny, by rozpędzić każdy z niewielkich pojazdów do dużej prędkości, dzięki czemu będą gotowe do
wyścigu gdziekolwiek jesteś!

Samochody

Shell i grupa LEGO stworzyły sześć najbardziej pożądanych i wyjątkowych pojazdów Ferrari, związanych z wyścigami samochodowymi. Modele, które będą dostępne w promocji to:

  • Ferrari F150° Italia  – Przygotowana przez grupę LEGO reprodukcja zwycięskiego bolidu 
  • F1™ 2011, w której można zmienić wystrój tak by odpowiadał pojazdom używanym przez Felipe Massa lub Fernando Alonso
  • Ciężarówka Scuderia Ferrari – Ta rozpoznawalna ciężarówka jest kluczową częścią zespołu wyścigowego Ferrari i przynosi inny wymiar do ekskluzywnej kolekcji modeli. Ciężarówka w wersji LEGO została starannie zaprojektowana w celu realistycznego odwzorowania szczegółów takich jak światła, chłodnica i przedni grill
  • Ferrari 250 GT Berlinetta passo corto (SWB) – Prawdziwa legenda sportów motorowych; nie tylko jeden z najpiękniejszych samochodów jakie kiedykolwiek został zbudowany, ale także pierwszy pojazd Ferrari, który używał hamulców tarczowych. Jego charakterystyczne okrągłe przednie reflektory zostały bezproblemowo odwzorowane z klocków LEGO, odzwierciedlając w pełni piękno oryginału.  
  • Ferrari F40  – Jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów wszechczasów. Jego klasyczna forma aerodynamiczna i charakterystyczny tylni spoiler są ciągle rozpoznawalne i doskonale odwzorowane przez klocki LEGO
  • Ferrari FXX – Ostatnia wysokowydajna, wyścigowa wersja Ferrari Enzo, jeden z najbardziej potężnych samochodów na świecie. Wersja LEGO charakteryzuje się czarnym wystrojem, odzwierciedlając wyjątkową stylistykę Ferrari FXX
  • Ferrari 458 Italia  – Prawdopodobnie najbardziej charakterystyczny samochód w obecnej ofercie Ferrari.Grupa LEGO zebrała wszystkie siły aby odtworzyć jego wyjątkowe detale, od potrójnej rury wydechowej po przednie reflektory multi-LED, aby stworzyć autentyczną i ekscytującą zabawkę.