Przygotowania do polskiej edycji Top Gear Live nabierają tempa

Trwają przygotowania do pierwszej polskiej edycji największego spektaklu motoryzacyjnego na świecie! Już 21 września do Warszawy w ramach specjalnego wydania VERVA Street Racing zawita Top Gear Live. Po raz pierwszy w historii tej imprezy widowisko zajmie pełną płytę stadionu piłkarskiego.

Koniec czerwca wypełniły intensywne testy techniczne prowadzone na betonowej płycie boiska Stadionu Narodowego, który zadebiutuje jako arena sportów motorowych. Aby zapewnić najwyższy poziom widowiska, badano przyczepność nawierzchni i wytrzymałość płyty stadionu. Doświadczeni specjaliści zaprojektowali również wstępny układ toru, na którym we wrześniu będzie można podziwiać największe gwiazdy motoryzacji. W testach wzięły udział m.in. pojazdy driftingowe, w tym Toyota GT86 o mocy 1000 koni mechanicznych, którą na co dzień jeździ Kuba Przygoński z ORLEN Team. Pierwsze próby nawierzchni przebiegły bez przeszkód, zatem 21 września entuzjastów motoryzacji czeka niezapomniane show.

Szykujemy prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów VERVA Street Racing i Top Gear Live. Nie wyobrażaliśmy sobie innego miejsca na przeprowadzenie tak spektakularnej imprezy motoryzacyjnej niż Stadion Narodowy. Ostatnie testy techniczne upewniły nas, że podjęliśmy najlepszą decyzję z możliwych – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Wydarzenie odbędzie się w trzech częściach. Otworzy je tradycyjny element wszystkich edycji VERVA Street Racing – Pit Party na promenadzie wokół Stadionu Narodowego. Pokaz najszybszych, najdroższych i najbardziej oszałamiających samochodów świata z pewnością wzbudzi wielkie emocje u wszystkich fanów sportów motorowych. Po Pit Party widowisko przeniesie się na płytę Stadionu, gdzie widzowie będą mogli obejrzeć serię wyścigów, pokazy driftu, występy kaskaderów i prezentację możliwości pojazdów znanych z najbardziej prestiżowych torów świata. Finał imprezy to dobrze znany widzom na całym świecie motoryzacyjny spektakl Top Gear Live. Pierwszą polską edycję wydarzenia poprowadzą gwiazdy światowego formatu: Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond. Dołączy do nich również Stig. Już wkrótce organizatorzy zdradzą więcej informacji o unikalnych atrakcjach, które 21 września będą udziałem widzów.

Stadion Narodowy to wielofunkcyjny obiekt, który powstał z myślą o różnych wydarzeniach, nie tylko piłkarskich. Jesteśmy w pełni gotowi, by gościć najpopularniejszy spektakl motoryzacyjny na świecie. 21 września zadebiutujemy w roli gospodarza edycji specjalnej VERVA Street Racing oraz Top Gear Live. Już teraz mogę zapewnić wszystkich fanów szybkiej jazdy, że będą zachwyceni. To dla nas wielki zaszczyt, gościć u siebie wydarzenie tak wysokiej rangi – mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, Menedżer ds. Komunikacji z Mediami ze Stadionu Narodowego.

Top Gear Live gościł już na czterech kontynentach, za każdym razem zbierając pełne trybuny na największych arenach świata. Niewiarygodna jazda precyzyjna, rewelacyjne pokazy kaskaderskie oraz zapierające dech w piersiach efekty specjalne – oto dlaczego Top Gear Live wzbudza najsilniejsze emocje na całym świecie.Bilety są do nabycia za pośrednictwem sieci sprzedaży eBilet.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju. Ceny biletów w zależności od wyboru miejsc na Stadionie Narodowym: 99,00 PLN, 129,00 PLN, 159,00 PLN. Bilety dla dzieci w wieku 4-12 lat objęte są dodatkową zniżką w wysokości 20 %.

Bilety:
http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=11757

***
Więcej na:
www.topgearlive.pl
www.orlen.pl/topgearlive
www.facebook.com/vervastreetracing

VERVA Street Racing
VERVA Street Racing to cykliczne widowisko motoryzacyjne, które od 2010 roku odbywa się w centrum Warszawy. Podczas trzech dotychczasowych edycji impreza gościła na tymczasowym torze ulicznym zlokalizowanym wokół placów Teatralnego i Piłsudskiego. Ostatnia impreza zgromadziła ponad 100 tysięcy widzów! Do tej pory na ulice Warszawy wyjechało kilkaset maszyn z całego świata, reprezentujących takie serie jak m.in.: Formuła 1, Formuła 3, GP2, GT3, DTM, Drift, Porsche Supercup, NASCAR, Cross Country, Rally oraz Supermoto i FMX. Wśród zagranicznych kierowców i gości specjalnych pojawili się m.in.: Mika Häkkinen, Ben Collins, Chris "CP" Pfeiffer, Clive Chapman (Classic Team Lotus), Jean-Eric Vergne (Red Bull Racing), Cyril Despres (Red Bull KTM), David Piper, Hélder Rodrigues, Jay Kay (wokalista Jamiroquai), Jörg Müller (BMW Motorsport), Marc Coma (MRW KTM), Ruben Faria (Red Bull KTM) oraz zwycięzca Rajdu Dakar 2011, Stéphane Peterhansel (X-raid). Więcej informacji na temat VERVA Street Racing znajdziesz na: www.vervastreetracing.pl

Top Gear Live
Top Gear Live jest wspólnym przedsięwzięciem BBC Worldwide i Brand Events International. Realizowane na żywo widowisko motoryzacyjne łączy elementy sceniczne z niesamowitymi emocjami towarzyszącymi pokazom kaskaderskim i efektom specjalnym. W Polsce spektakl poprowadzą Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond. Top Gear Live, przy pełnych trybunach, obejrzało już 1,5 miliona widzów. Aby dowiedzieć się więcej na temat innych pokazów Top Gear Live, zajrzyj na: www.topgearlive.com


BBC Worldwide Ltd.
BBC Worldwide Limited to spółka zależna w całości należąca do British Broadcasting Corporation (BBC)
i stanowiąca jej główny podmiot biznesowy. BBC Worldwide ma na celu wspieranie misji publicznej BBC
i maksymalizację przychodów na rzecz BBC. Cele te realizuje poprzez inwestycje, wprowadzanie produktów BBC na nowe rynki oraz prezentowanie treści BBC na całym świecie, w sposób zgodny ze standardami i wartościami BBC. Poprzez swoją działalność spółka podnosi rozpoznawalność marki BBC poza granicami kraju, promując jednocześnie brytyjską kreatywność.

W roku 2012/2013 BBC Worldwide przyniosła zyski w wysokości 156 milionów funtów ze sprzedaży wartej 1116 milionów funtów i zwrot dla BBC w wysokości 156 milionów funtów. Szczegółowe informacje znajdują się w rocznym sprawozdaniu dostępnym na stronie:
www.bbcworldwide.com/annualreview
bbcworldwide.com
twitter.com/bbcwpress