Drugi finał regionalny Red Bull Kart Fight rozstrzygnięty!

W sobotę (27 lipca) na warszawskim torze F1 Karting odbył się drugi finał regionalny programu Red Bull Kart Fight. Zacięta rywalizacja toczyła się pomiędzy blisko pięćdziesięcioma uczestnikami reprezentującym centralną Polskę. Sześciu zawodników, którzy w dzisiejszym starciu osiągnęło najlepsze czasy, zagwarantowało sobie udział w krajowym finale – 15 sierpnia w Krakowie. Najszybszym okazał się Daniel Romańczuk z Warszawy.

Tor F1 Karting gościł najszybszych 47 zawodników wyłonionych po pierwszym etapie rywalizacji, która 14 lipca zakończyła się na 36 torach w całej Polsce. Z każdego toru awansowało czterech najlepszych zawodników, którzy rozpoczęli rywalizację w finałach regionalnych.

Dzisiejsze starcie z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestnikom, którzy dawali z siebie wszystko by przejść do kolejnego etapu programu. Drugi finał regionalny okazał się szczęśliwy dla Daniela Romańczuka, Macieja Walczaka, Raeeda Ali, Piotra Podbielskiego, Jacka Mikulskiego i Artura Pela. To właśnie oni spotkają się wraz z pozostałymi sześcioma zawodnikami wyłonionymi podczas rozgrywek w Tarnowie (20 lipca) w finale krajowym. Ostatnią grupę, która uzupełni stawkę, będą najszybsi z sopockiej rywalizacji (3 sierpnia). Szczęśliwa osiemnastka już 15 sierpnia w Krakowie będzie walczyć o tytuł najszybszego amatorskiego kierowcy kartingowego w Polsce!

„Dzisiejsza rywalizacja to przede wszystkim bardzo wyrównany poziom. Nie było tu zawodników z przypadku, ja sam ledwo się dostałem do finału regionalnego. Moja strategia na dziś była prosta – wykręcić jak najszybszy czas na każdym okrążeniu. Na takich zawodach liczy się przede wszystkim spokój i opanowanie, należy na chłodno analizować każdą sytuację – komentował po zawodach zwycięzca Daniel Romańczuk.

Kolejny finał regionalny odbędzie się 3 sierpnia w Sopocie. Krajowa edycja projektu rozstrzygnie się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.
Zwycięzca rodzimej rywalizacji weźmie udział w światowym finale Red Bull Kart Fight, który rozegrany zostanie w kwietniu 2014 r. w ramach wiosennego otwarcia toru Red Bull Ring w austriackim Spielberg!

Wyniki finału regionalnego, Warszawa, 27.07.2013 r.:

1. Daniel Romańczuk
2. Maciej Walczak
3. Raeed Ali
4. Piotr Podbielski
5. Jacek Mikulski
6. Artur Pel


****
O PROJEKCIE RED BULL KART FIGHT
Red Bull Kart Fight to międzynarodowe zawody, których celem jest znalezienie najszybszego amatorskiego kierowcy kartingowego na świecie. Program podzielony jest na 3 krajowe etapy. Najszybszy Polak zmierzy się w finale światowym w Austrii!
Etap I – kwalifikacje lokalne (1 czerwca – 14 lipca),
Etap II – finały regionalne (20 lipca Tarnów, 27 lipca Warszawa, 3 sierpnia Sopot),
Etap III – finał ogólnopolski (15 sierpnia Kraków, Błonie),
Finał światowy – kwiecień, 2014r. Spielberg, Austria.


Więcej informacji na stronie: www.redbullkartfight.pl