Nowe paliwa Shell ożywiają sport motorowy


W dniu dzisiejszym Shell Polska wprowadza na rynek dwa nowe rodzaje benzyny oraz paliwo diesel, dzięki którym silniki samochodowe zaryczą, a serca kierowców będą biły szybciej. Najnowsze produkty klasy Premium: Shell V-Power Nitro+, Shell V-Power Nitro+ Racing
i Shell V-Power Nitro+ Diesel to najnowsza generacja paliw Shell. Zostały opracowane dla zwiększenia osiągów i natychmiastowego oddziaływania na silnik samochodu.

Technologia Shell V-Power Nitro+ powstała w oparciu o Partnerstwo Techniczne Shell z Ferrari - tytanów Formuły 1™. „Zaangażowanie koncernu Shell w innowacje stosowane w sportach motorowych jest integralną częścią naszego programu badań i rozwoju, który pozwala tworzyć lepsze paliwa dla naszych klientów. Partnerstwo Techniczne z Ferrari zapewnia nam doskonałe środowisko pozwalające testować nowe paliwa klasy premium w ekstremalnych i rygorystycznych warunkach Formuły 1™. Tym samym, możemy lepiej zrozumieć, jakie czynniki wpływają na zwiększenie mocy i osiągów a naszym naukowcom opracowywać technologię paliwową, udoskonalając wydajność.” - powiedział Paweł Odrzywołek, dyrektor Działu Retail Shell Polska.

Tajemnica benzyny Shell V-Power Nitro+ leży w ulepszonej technologii redukcji tarcia. Formuła benzyny
Shell V-Power Nitro+ zawiera o 25% więcej modyfikatorów tarcia1 w celu natychmiastowej redukcji tarcia w kluczowych miejscach silnika, pozwalając mu przekazać więcej mocy do układu napędowego.

Polscy kierowcy od dziś mogą także napełnić bak swojego samochodu paliwem wyścigowym

Shell V-Power Nitro+ Racing. Jest to najefektywniejszy z produktów, benzyna o największej liczbie oktanowej w Polsce. Zapewnia ona jeszcze większą moc i reakcję w porównaniu z benzyną Shell V-Power Nitro+.

Dla kierowców tankujących paliwo diesel, istotną jest informacja, że Shell V-Power Nitro+ Diesel wykorzystuje formułę najsilniejszego obecnie środka czyszczącego. Technologia została specjalnie opracowana w celu szybszego i efektywniejszego czyszczenia systemu wtrysku paliwa silników wysokoprężnych, by przywrócić i utrzymać na wysokim poziomie ich moc poprzez aktywną ochronę.

Shell i Ferrari w Warszawie

Chcąc podkreślić wprowadzenie na rynek najnowszej generacji paliw, Shell zaprasza konsumentów na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. 18 maja 2013 Warszawa będzie gospodarzem Shell V-Power Nitro+ Show – pierwszej imprezy motoryzacyjnej, organizowanej na tak dużą skalę przez Shell Polska. Na torze zbudowanym wokół placu Bankowego i ul. Marszałkowskiej, na widzów czekać będą prawdziwe sportowe emocje i pokazy umiejętności kierowców z całego świata. Wydarzenie związane jest z wdrożeniem na rynek nowych paliw Shell V-Power Nitro+, będących zwieńczeniem ponad 60 letniej współpracy Technicznej z Ferrari. Na specjalne zaproszenie organizatora do Stolicy przyjedzie wyjątkowy gość ze Scuderia Ferrari Formuła 1 Team.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy podam w najbliższym czasie.

„W Shell tworzymy paliwa już od ponad 100 lat i nigdy nie spoczęliśmy na laurach poszukując innowacyjnych dróg i oferując nowe korzyści naszym klientom. Paliwa Shell V-Power Nitro+ to nasz najnowszy krok w tej podróży i kolejny punkt zwrotny dla Shell od czasu wprowadzenia na rynek paliwa Shell V-Power 15 lat temu” powiedział Piotr Dziwok, Prezes Shell Polska.

Paliwa Shell V-Power Nitro+ są obecnie w sprzedaży na stacjach Shell w całej Polsce zastępując dotychczasowe paliwa Shell V-Power.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na stronę www.shell.pl