Konkurs Shell V-Power Nitro + i więcej informacji o Nitro + Show w Warszawie

W Warszawie już w najbliższą sobotę zobaczymy na ulicach miasta bolid Ferrari F138. Shell 60 lat temu zawarł partnerstwo techniczne z zespołem Ferrari, teraz wraz z nimi świętujemy tą rocznicę i mamy dla was konkurs. Jego szczegóły znajdziecie poniżej.

W celu wygrania jednego z trzech bonów paliwowych Shell o wartości 100zł należy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania zamknięte i jedno pytanie otwarte i wysłać maila z poprawnymi odpowiedziami na adres pwroniecki@f1fanklub.pl - mail o tytule "Konkurs Shell V-Power Nitro +"


Jaki kierowca wyścigowy był sponsorowany przez Shella i w tym samym roku założył stajnię wyścigową Scuderia Ferrari?

- Enzo Ferrari
- Bruce McLaren
- Frank Williams

W którym roku miało to miejsce?

- 1929
- 1947
- 1934

Napisz krótko dlaczego uważasz, że paliwo Shell V-Power Nitro + jest dobre dla Twojego silnika i dlaczego to właśnie z niego chciałbyś korzystać?

Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 19.05.2013, wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia. Wybiorę wtedy trzy osoby, które udzieliły najlepszych odpowiedzi. Każda z nich otrzyma bon o wartości 100zł do wydania na paliwo w stacjach Shell na terenie Polski.

Informacje o Shell V-Power Nitro + Show w Warszawie 

13.05.2013, Warszawa – Pokazy motoryzacyjne, przejażdżka w symulatorze Formuły 1 oraz bolid w całości zbudowany z klocków LEGO. Już 18 maja od godz. 12:30 zapraszamy na świetną zabawę w rodzinnej atmosferze. Shell V-Power Nitro+ Show to wyjątkowe wydarzenie dla fanów sportów motorowych ale również znakomita okazja, by ciekawie spędzić czas z całą rodziną! Wstęp wolny!

W najbliższą sobotę okolice Placu Bankowego w Warszawie zmienią się w prawdziwe miasteczko mocy Shell. Tymczasowy tor wyścigowy będzie elementem rozbudowanej infrastruktury, w tym m.in.: trybun dla gości, telebimów zapewniających świetny widok toru z każdego miejsca, przestrzeni pokazowej unikalnych modeli samochodów, strefy dla najmłodszych oraz gastronomii.

Przed rozpoczęciem oficjalnej ceremonii, dostępna będzie wystawa wyjątkowych egzemplarzy samochodów. Znajdą się tam między innymi auta dobrze znane z najbardziej popularnych produkcji Hollywood.

Po godz.13, pokazy na torze wyścigowym otworzy wyjątkowy gość Scuderia Ferrari, dając unikalny popis umiejętności. Przy ul. Senatorskiej zlokalizowany będzie Pit Stop zespołu Scuderia Ferrari, gdzie na własne oczy będzie można zobaczyć jak zespół przygotowuje bolid do wyścigu. Ekstremalnych sportowych emocji doświadczą wszyscy dzięki bezpiecznemu dostępowi do toru i relacji na żywo ze wszystkich aktywności rozgrywających się na torze.

Na imprezie pojawią się również inne legendy sportów motorowych m.in. Terry Grant - nazywany najbardziej szalonym kierowcą, weteran kaskaderskiej jazdy samochodem, posiadający na swoim koncie 15 rekordów Guinessa.

Oprócz ekstremalnych prędkości, Shell V-Power Nitro+ proponuje moc atrakcji dla wszystkich widzów, niezależnie od wieku. Organizatorzy imprezy, dla dzieci i ich rodziców przygotowali specjalną strefę symulatorów jazdy. Pod okiem instruktorów można będzie zasiąść za kierownicą bolidu i zmierzyć się z najtrudniejszymi trasami na wirtualnym torze.

Od strony ulicy Elektoralnej pojawi się pełnowymiarowa replika bolidu Scuderia Ferrari złożona z setek tysięcy klocków LEGO! Pojazd zawiera stalowe podwozie, prawdziwe opony Pirelli, fotel zdolny pomieścić kierowcę i dokładną replikę kierownicy, także zrobionej wyłącznie z Lego. Tuż obok stanie Mobilne laboratorium Shell, obecne na torze podczas każdego wyścigu F1. Na potrzeby partnerów technicznych, podczas imprez wyścigowych inżynierowie Shell przeprowadzają ponad 40 testów paliwa i olejów po to, aby umożliwić kierowcom osiągnięcie maksymalnej mocy silników. Warszawie, widzowie będą mogli na własne oczy odkryć kulisy technologii paliw Shell V-Power Nitro+.

Harmonogram imprezy

12:30 Start
13:00 – 16:00 Pokazy specjalne
15:00 Konferencja prasowa z udziałem gościa Scuderia Ferrari
16:30 i 17:00 Sesje dla mediów w Mobilnym Laboratorium Shell
16:30 Koncert KORA

Mapka